додому Поточні новини У «Батьківщині» пропонують ввести новий вид покарання – припинення громадянства

У «Батьківщині» пропонують ввести новий вид покарання – припинення громадянства

78

3Київ. 9 липня 2014 (УНІАН). Народний депутат від «Батьківщини» Валентин Королюк зареєстрував у Верховній Раді України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо припинення громадянства України осіб, котрі вчинили злочини проти основ національної безпеки України (№4262а). Текст законопроекту розміщено на сайті парламенту.

Як зазначається у пояснювальній записці, законопроектом пропонується додати до семи статей Розділу І Особливої частини Кримінального кодексу України «Злочини проти основ національної безпеки» новий вид додаткового покарання для громадян України – припинення громадянства.

На відміну від процедур «позбавлення громадянства», яка прямо заборонена частиною першою статті 25 Конституції України, та «втрата громадянства», яка прописана статтею 19 Закону України «Про громадянство України», вводиться норма, яка дозволить суспільству адекватно реагувати на злочини відповідної категорії, говориться у пояснювальній записці.

Так, згідно з частиною другою статті 25 Конституції України така особа може бути видана іншій державі, а у відповідності до частини першої статті 36 Основного Закону не може перебувати у лавах будь-якої політичної чи громадської організації.

Нормами виборчого законодавства особа, громадянство України якої припинено, позбавляється права голосувати на виборах усіх рівнів.

Якщо до засудження у такої особи перебувала у власності земельна ділянка сільськогосподарського призначення, то, на виконання частини четвертої статті 81 Земельного кодексу України, така власність має бути відчужена протягом року.

Більше того, перебуваючи у статусі особи без громадянства, така особа повинна буде вжити заходів для своєї легалізації на території нашої держави. У конкретному випадку це може бути, наприклад, підтвердження законності шлюбних відносин або права на ведення підприємницької діяльності.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я