додому Блоги ДОРОСЛІШАННЯ ЯК ПРАВО-ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ 

ДОРОСЛІШАННЯ ЯК ПРАВО-ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ 

51

Побачили в стрічці вислів “чому я маю донатити на дрони, в нас є уряд, нехай він і фінансує”. Зазвичай зараз таке в українському сегменті фб масово пишуть російські боти, але зустрічаються і звичайні реальні люди. Для нас відповідь на це питання є маркером дорослої українськості, бо дорослий українець сприймає написане в статті 5 Конституції України як заклик до прямої дії.

В Конституції написано: “Єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування”.  

Тому дорослий українець, як здорова клітинка українського народу, здійснює владу як безпосередньо (через прямі донати на дрони, участь в неформальній самоорганізації та ще багато чого), так і через свої системні інструменти у вигляді органів державної влади та місцевого самоврядування (організація системного виробництва та поставок дронів для фронту). Він також контролює процес виконання завдань інструментами, якщо його не влаштовують поточні виконавці, то він їх змінює на виборах або на Майдані, якщо його не влаштовує система опосередкованих інструментів він їх або покращує або доповнює новими, не державними та наділяє їх відповідними повноваженнями як правовласник. 

Тобто дорослий українець завжди в повному об’ємі одночасно використовує обидві свої можливості здійснювати владу – безпосередньо через пряму дію і опосередковано через створені ним додаткові інструменти, серед яких держава один з можливих, але не єдиний. 

Навіть якщо такий українець є “глибинним громадянином”, що з якихось причин перейшов у “сіру зону”, не платить податки державі, а свідомо направляє частину своїх активів напряму і добровільно на загальне благо, все одно така людина з точки зору етики та права, вправі питати з Держави, бо він є природнім та законним власником частинки загальнонаціонального блага, як матеріального так і не матеріального, що тимчасово знаходяться в довірчому управлінні у державних структур. 

Не зменшуйте себе в одну або іншу сторону, можна бути і анархістом і державником одночасно. Бути дорослим, цілісним та повноцінним – це право людини, а не обов’язок.

картина У Всесвіт Олега Шупляка

Олександр ДУДКА-БУЛИГА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я