додому Новини «Мерехтливих спільнот» Операція Ашрам або лабораторія людства

Операція Ашрам або лабораторія людства

167

Виїхати за місто на вихідні разом з групою незнайомих людей або просто знайомих. Змінити середовище, опинитися поруч з природою, на свіжому повітрі. Це звичайна практика для сучасного міського мешканця. Особливо, якщо це пов’язано з йогою, диханням, різними практиками, семінарами.

А якщо це на кілька місяців? Якщо це не просто змінити стан речей навколо себе на кілька днів? А якщо це випробування нової форми співбуття? А якщо це проєкт без кінцевої дати закінчення, з постійно новими учасниками і розмовами про інакше? Таке і справді існує. 

Це не екопоселення, не новий центр психочогототам. Я називаю його операція “Ашрам” – будинок за містом з лісом і свіжим повітрям. Там розмовляють про світову кризу і обговорюють майбутнє. Я б назвав це проявом мерехтливої спільноти, що бере за мету в процесі проживання пошук нових форм інакшого співіснування.

Організували це місце Маргарита та Олександр Дудка-Булигі разом з друзями. Теми їх зустрічей різні. Це можна назвати ще лабораторією людства. Тому збираються різні люди і говорять про головне. Мене запросили на кілька уікендів для участі в розмовах про кризи сучасності. 

-ads-

Перше. З перших хвилин ти опиняєшся в середовищі чужих, але водночас своїх. Ніде не висять правила поведінки, поводження себе. Тут всі господарі і відповідальні за свої дії. 

Друге. Ти рівний серед рівних. Коли я спитав Маргариту перед початком, чим я можу допомогти, відповідь була такою: «Обирай собі що наразі хочеш робити і роби». Хочеш приготувати на всіх каву, чай обід, канапки – будь ласка. Керують тут тільки під час засідання і то це лише у вигляді модерації. Прояв недомінація у чистому вигляді.

Операція ашрам або лабораторія людства
Фото: Олександр Беккер. Маргарита та Олександр Дудка-Булигі 

Третє. У всіх, хто зібрався, є мета. У кожного своя, звісно, але напрями поєднуються і тому найближчі кілька днів ти опиняєшся наче в родині з єдиним розумінням напрямку руху.

Четверте. Методи доволі різні: від об’єднаного мовчання до онтологічної гри. Головне налаштуватися на співпрацю, а разом з нею на співбуття.

Олександру і Маргариті Дудка-Булигам вдалось створити дійсно унікальне середовище, яке об’єднує задля нового якісного кроку у майбутнє. І якщо операція “Ашрам” дійсно перетвориться на храм, де мерехтять спільноти і вони дозволять народитися руху створення подібних спільнот по іншим місцям, то це буде виправдання цієї назви.

А якщо про свій досвід, то під час онтологічної гри, що модератори організували для учасників, ми прийшли до висновку, що майбутнє можливо створити через виникнення мерехтливих спільнот, а разом з ними мерехтливої структури, що буде народжувати нові сенси під час об’єднання і розповсюдження цих сенсів після згасання спільноти. 

Людство попереду чекає важлива робота, де є місце для співбуття і немає місця старим інститутам, хоча ще тривалий час вони будуть співіснувати паралельно.

Операція ашрам або лабораторія людства
Олександр Беккер, журналіст
попередня статтяЗАБУДОВНИКИ ВІД СБУ ПРОТИ ГРОМАДИ СЕЛА МАРХАЛІВКА ПІД КИЄВОМ
наступна статтяМерехтливі спільноти: розмови про кризу, межі, майбутнє

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я