додому Соціум ЗАБУДОВНИКИ ВІД СБУ ПРОТИ ГРОМАДИ СЕЛА МАРХАЛІВКА ПІД КИЄВОМ

ЗАБУДОВНИКИ ВІД СБУ ПРОТИ ГРОМАДИ СЕЛА МАРХАЛІВКА ПІД КИЄВОМ

2387

В квітні 2021 року Глевахівська селищна рада на чолі з головою Володимиром Петренко погодили розробку змін догенплану села Мархалівка Фастівського району Київській області. Громада про зміни дізналася, коли вже був готовий проект і мешканці села були запрошені на обговорення на 10 грудня. 

Зустріч проектної команди і спільноти відбулася наприкінці робочого тижня, коли більшість не мала можливості взяти участь у цьому обговоренні. Всі заперечення по запропонованим змінам приймаються до 27 грудня. Власник кількох ділянок (або суб’єкт речового права) ДП «Підсобне господарство Служби безпеки України», розробник змін до генплану виступає Проектнийінститут Служби безпеки України, а призначення земель для сільськогосподарського використання.

Під час презентації мешканці дізналися, що в межах селапланується збудувати 16-поверхові будинки на 5 000 нових мешканців (в селі зараз мешкає майже 1300) і на території в100 га промислову зону з підприємствами 3, 4, 5 рівня шкідливості. І все це поруч з приватними будинками. Під час обговорення мешканці дізналися, що реалізація цього проекту призведе до зниження обороноздатності України (і це під час війни), до значних негативних нслідків для екології, до руйнування приватних будинків в наслідок забудови, до знищення сільського укладу громади. І саме головне, що проведення проектних робіт відбулось з порушенням норм чинного законодавства України.

ЗНИЩЕННЯ ОБОРОНОЗДАТНОСТІ 

На самому початку обговорення до розробників звернувся чоловік, який представився як офіцер СБУ і начальник військової частини, що розташована в селі більше 30 років. Він спитав чи брали розробники в розрахунок, що забудова на полях, які належать військовій частині, призведе до зниження обороноздатності України.

 І це під час війни. Крім того, він зазначив, що ні з ним, ні з його керівництвом ніхто не обговорював цей проект і плани на забудову. На що представник Проектного інституту Служби безпеки Українивідповіла, що узгодила розробку плану перша особа СБУ. На питання чи це пан Баканов, відповіла ствердно.

Результатом цього діалогу став конфлікт між офіцером і начальником Департаменту господарського забезпечення СБУ Олександром Провоторовим, що був присутній на презентації. Рішенням, яке почули всі учасники обговорення, стало – з’ясування цього питання в головному офісі служби.

Мешканці села занепокоєні ще одним фактом. Ніхто про забудову не повідомив Міністерство оборони України. Над цією територією дуже часто відбуваються учбові польотивійськових літаків. Забудова в 16 поверхів знищить можливість проводити навчання для майбутніх захисників неба України, що в свою чергу ще раз призведе до зниження обороноздатності.

РУЙНУВАННЯ ПРИВАТНИХ БУДИНКІВ ПОРУЧ БАГАТОПОВЕРХІВОК у селі Мархалівка

Розробники під час проектування плану забудови багатоповерхових будинків враховували залягання ґрунтових вод на рівні 3 метра, хоча фактично їх рівень від 50-80 см. Кожного року з  кінця зими і до серпня вода стоїть на рівні 50-80 см. А під час весни вода заповнює половину ділянки, на якій планується забудова. Раніше на цьому місці було озеро. В радянські часи провели меліорацію і створили канал, але проблема залишається. Талі води на весні і такий рівень ґрунтових вод вже спричиняв руйнування одно-двоповерхових будинків в селі. Крім цього, в селі не будуються підвали з цієї причини. 

мархалівка
мархалівка

Наслідком багатоквартирної житлової забудови буде те, що ґрунтові і дощові води підуть в бік найближчих будинків на вулицях Лесі Українки, Східної, Блакитної, Б.Хмельницкого та інших прилеглих вулиць, що може призвести до руйнації будинків.

Яка може бути побудова багатоповерхівок в цьому районі? 

ЕКОЛОГІЧНА КАТАСТРОФА

Проєктанти завели в план створення каналізації, але в далекоглядній перспективи. Для новозведених багатоповерхівок планується встановити септики типу BIOTAL. На офіційному сайті компанії, що здійснює і встановлює згадану каналізаційну систему не передбачено її встановлення для багатоквартирних будинків. До того ж, вона вимагає вартісного щомісячного технічного обслуговування. Бюджет с. Мархалівка не впорається з таким навантаженням, тому під час весни переповнений септик призведе до витоку каналізації в ґрунтові води, а це в свою чергу призведе до екологічної катастрофи.

Відповідно до проекту генплану села на території площею 100 га передбачено розміщення промислового «куточка» і пропонується будівництво виробничих підприємств. З них 3 підприємства  – III класу шкідливості, розміщених на 8 Га території, 9 підприємств –  IV класу шкідливості, розміщених на 13 Га, 14 підприємств – V рівня шкідливості, розміщених на 25 Га., плюс 33 Га комерційної забудови. Загалом 77 Га промислових площ. А зелених насаджень запроектовано всього 33 Га. 

Відповідно до п. 4.3. Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 19.06.1996 «Про затвердження державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів» у селищній зоні населеного пункту допускається розташування промислових підприємств,  які не є джерелами викидів шкідливих речовин, не створюють шуму, вібрації, електромагнітних та іонізуючих випромінювань вище нормативних рівнів,  що  не потребують обладнання під’їздних залізничнихшляхів,  інтенсивного руху автомобільного транспорту (понад 40 автомобілів за добу). 

За санітарними нормами, до ІІІ класу шкідливості відносяться в основному підприємства хімічної та металургійної промисловості, деякі підприємства по видобутку руди, виробництву будівельних матеріалів.

До IV класу, поряд з підприємствами хімічної та металургійної промисловості, відносяться підприємства металооброблювальної промисловості з чавунним (в кількості до 10000 тон/рік) та кольоровим (в кількості до 100 тон/рік) литвом, ряд підприємств по виробництву будівельних матеріалів, обробці деревини, багато підприємств текстильної, легкої, харчової промисловості.

До V класу, крім деяких виробництв хімічної та металургійної промисловості, відносяться підприємства металооброблювальної промисловості з термічною обробкою без ливарних процесів, великі друкарні, меблеві фабрики.

Враховуючи викладене, таке скупчене розміщення промислових підприємств неминуче призведе до екологічної катастрофи населеного пункту.

ЗНИЩЕННЯ СІЛЬСЬКОГО УКЛАДУ ГРОМАДИ

Під час пандемії однією з рекомендації були часті прогулянки лісом, парком. Саме завдяки пандемії попит на приватні будинки в селі зріс. Поруч з селищем є Боярське лісництво, сам сільський уклад життя з городами, садами дозволяє дихати свіжим повітрям. Село Мархалівка – це рекреаційна територія для мешканців міста Києва, які стали частіше перебиратися за місто з початком карантинів. Забудова багатоповерхівками збільшить машинопотік в селі, буде знищена велика територія з зеленим масивом, додайтесюди промислову зону.

А ще до цього в селі зараз проживає майже 1 300 мешканців. З ново забудовою планується додати ще 5 000 нових мешканців, що в п’ять разів перевищує населення села, які будуть нав’язувати свій уклад і своє бачення на життя.

Крім того, історично в селі склалася виключно садибна забудова. Розміщення багатоквартирних будинків унеможливить комфортне проживання власників будинків по вул. Східна, провулку Лісовому, вул. Блакитній. А також нанесе економічну шкоду власникам у зв’язку зі зниженням вартості земельних ділянок, що межують із запланованим житловим комплексом.

Більшість сучасних мешканців села мріяла про обрій, захід сонця і свіже повітря, а отримає отруєння води і повітря, а замість обрію – стіну забудов. 

Це і є справжній урбоцид. 

ПОРУШЕННЯ НОРМ ЧИННОГО ЗАКОНОДАВСТВА

Наразі громада спілкується з юристами, які стверджують, що під час створення генерального плану було порушення Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», а саме статей 16 і 17.

З моменту презентації проекту відбулися певні події. По-перше, пройшли збори громади, актив підготувавзауваження і пропозиції, які підписали 351 мешканець села. Голова громади сказав, що він теж “проти такої забудови”,його підтримало колілька місцевих депутатів ради. На сайті селищної ради створили петицію «Громада проти багатоповерхових і промислових забудов на території села Мархалівка», яка за півдня набрала необхідну кількість голосів. Відповідь має надійти до 30.12

Після обговорення презентації змін генплану громада села Мархалівка обурена перспективою знищення свого майбутнього. Це змушує мешканців встати на боротьбу за свої права. Підготувала і передала в раду клопотання про створення погоджувальної комісії. Наразі готуються до громадського обговоренні документ з зауваженнями і пропозиціями до проекту змін генплану. 

Активісти залучають депутатів ради, що проти забудови, а також адвокатів і юристів, але громаді потрібна підтримка і розголос. Зупинятися ніхто не планує, тим більш що громада має знов встати на захист обороноздатності своєї країни і своїх прав, як це було у 2014 році.

Інформація щодо генерального плану сіл Мархалівка та Зайців

Начальник Департаменту господарського забезпечення СБУ Олександр Провоторов:

Будівельниця центру для «Укрпошти» ділила землю з юристом Мінрегіону-ФДМУ-СБУ (Наші гроші)

Чиновник СБУ устроил дебош в поезде и оказал сопротивление полиции. Видео

Віталій КУЛИК, за матеріалами мешканців села Мархалівка

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я