додому Новини «Мерехтливих спільнот» Сучасні екопоселення – це як мікроміста.

Сучасні екопоселення – це як мікроміста.

143

Концепт виглядає приблизно так.

Екопоселення створює основу для «міста в сільській місцевості», як яскравого та активного співтовариства з багатими соціальними спільнотами, підприємництвами та сільським господарством, переважно на природі та недалеко від міста.

Екопоселення – це жити з меншим, щоб мати більше часу на те, що нам подобається. Бути з іншими і в той же час  залишатись вільними, та розвивати свої інтереси.  

Коли люди відмовляються від надмірного споживання вони відкривають для себе нову розкіш якості життя. Але щоб бути відкритими для цієї нової розкоші, потрібно, щоб нам подобалися ті, з ким ми живемо, і відкритість нашого простору.

Тому компактна модульна архітектура зі спільними просторами та коворкінгами стає основою для життя в мікроспільнотах. 

Сучасне Екопоселення, як мікромісто складається із невеликих житлових кварталів. Як правило тісно прив’язане до міста і його насиченого життя.

 Тут людина прив’язується до «сусідства» із групою однодумців і при цьому не втрачає зв’язок із зовнішнім світом. 

Екопоселення – це комфортний соціальний мікросвіт із живою жвавою громадою, доступом до міста і безпечними простором для дітей та літніх людей. Мальовниче оточення та відкриті простори.

Над створенням якісної спільноти зазвичай працюють досвідчені медіатори з побудови спільнот і досвідом життя в екопоселеннях.

Спільнота починається задовго до будівництва на регулярних зустрічах, де детально обговорюються спільні цінності та мотиви, кола інтересів, взаємодії та відповідальності. Йдуть голосування та вибудовується управлінська модель прийняття спільних рішень.

Проговорюються шари житлової спільноти, роботи  спільних просторів та загальної їдальні, спільні наміри, і звісно ж інфраструктурні елементи поселення.

Взаємодія

Ряд об’єктів загального користування – від мейкерських майстерень до теплиць та спільних городів – покликані об’єднувати спільноту в єдиний організм.

Участь

 Екопоселення  базується на створенні управлінських та організаційних кіл за  інтересами. Де кожен знаходить те, що його захоплює. Кожен приймає участь у підтримці життєдіяльності спільноти.

Підприємництво

Воркшопи та мейкерспейси, об’єднуючи спільноту створюють  можливості для розвитку локального підприємництва та (зеленого) бізнесу.

Спільна енергія, спільна їжа

Немає сумнівів, що їжа та енергія повинні бути екологічними та сталими. Це основна екопоселення.

Коні, вівці, свині та кури, які живуть у чудовому спілкуванні з сім’ями з дітьми, молоддю та літніми людьми. 

Житло

Сучасна модульна Active house архітектура з прекрасним видом на спільній землі. Де земля переважно не дається у власність, а житло можна або придбати, або брати в довгострокову оренду.

З точки зору екологічності

  Проживання у спільному будинку за своєю природою є сприятливішим для клімату вибором, ніж якби ми всі жили в окремих будинках.

  Сучасне модульне будівництво має кілька варіантів з точки зору споживання та рекуперації енергії, які складно чи практично неможливо реалізувати у існуючому будівництві. Також спільне постачання та відведення стічних вод. 

  Будинки в екопоселенні побудовані з матеріалів, безпечних для людини та навколишнього середовища, та серед іншого ми документуємо їх.  життєвий цикл та технічну якість через сертифікацію DGNB, який є комплексним інструментом для забезпечення стійкості відповідно до стандартів ООН.

Світлина з проекту нового датського екопоселення Bærebo

 А ви собі так його уявляєте? Хотіли б жити в такому поселенні?

#екопоселення #мікроспільнота #проект #простежиття

Автор: Максим Залевський

Джерело: Facebook

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я