додому Топ Новини ЗЕЛЕНЕ ВЕЛИКЕ ПОГРАБУВАННЯ

ЗЕЛЕНЕ ВЕЛИКЕ ПОГРАБУВАННЯ

331

“Зелена” влада вже не надто приховує свої гангстерські наміри. Так, економічна стратегія уряду та фракції “Слуга народу” полягає в тому, щоб якомога більше вибити грошей з населення, скоротити виплати та позбавити нас майна. Іншими словами – пограбувати.

За підрахунками аналітиків Державної служби статистики України, за період з січня по березень 2021 року все менше українців можуть дозволити собі накопичувати хоч якісь заощадження, через що, за цей же період, вони скоротилися на 83,4 мільярда гривень. 

Попри те, що номінально зарплата українців і їх загальні доходи за січень-березень цього року стали вище на 11,2%, реальні ж показники, що враховують ціновий фактор, виросли всього на 1%. 

Це такий привіт історіям про “зростання процентів жирів у маслі” від охранителів режиму Зеленського! Нам розповідають, що мінімальна зарплата зросте в 2021 році на 30%, але не кажуть, що підвищення з’їдять ціни та тарифи.

Згідно показників Держстату, у 2020 році доходи нижче законодавчо встановленого прожиткового мінімуму отримували 0,6 млн (1,6%) громадян України, що більше, ніж у 2019 році (0,4 млн осіб, 1,1%). Розмір мінімуму становив 2078,4 гривень на місяць. Доходи нижче фактичного прожиткового мінімуму отримували 8,8 млн (23,2%) громадян України. Розмір мінімуму становив 3847,2 гривень на місяць. Слід зазначити, що рівень бідності в останні роки постійно знижувався. Таким чином, 2020 рік вибивається із загальної тенденції. Бідність зросла.

Ми вже писали про тарифне свавілля та новації влади в частині цін на газ і електроенергію, тому на цьому не будемо зупинятися. 

Наведемо кілька інших цікавих фактів, які вказують, що влада має намір влаштувати для українців справжнє пограбування. 

По-перше, пограбування власників житла. У нещодавно ухваленому законопроєкті №5600 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень”, закладено норми про: скасування пільги з ПДВ для платників, які здійснюють продаж житла (об’єктів житлового фонду) на вторинному ринку. Відтепер, надумавши продати свою квартиру чи будинок, будьте готові платити повний податок за ціною, вказаною в оціночній вартості житла.

Окрім того, у тому ж законопроекті закладено: а) звільнення від оподаткування учасників держпрограми іпотеки та програми Фонду розвитку підприємництва та Фонду розвитку інновацій; б) запровадження оподаткування доходів фізичних осіб, отриманих від продажу третього та наступних об’єктів нерухомості за звітний період. Ставка при цьому становить 18%. 

За словами оглядачки ринку нерухомості Вікторії Берещак, це історія з розряду: однією рукою давати, другою – віднімати. Тому що впровадження подібного оподаткування – прямий удар по інвестиціях приватних рантьє. А, отже, це удар по всій будівельній галузі та суміжних з нею галузях.

По-друге, грабунок селян. В законопроєкті №5600 передбачено, що мікровласники з площею земель від 0,5 га, отримають так зване “мінімальне податкове зобов’язання”, що є спробою реінкарнації законопроєктів №№ 3131, 3131-1, 3131-2 та 3131-д щодо детінізації виробництва с/г продукції, які отримали багато негативної критики.

Як зазначають оглядачі, на цьому сільське господарство не залишають у спокої, пропонуючи до застосування інститут «залучення до оподаткування земельним податком ділянок, право власності на які не оформлено, але вони фактично використовуються». Для цього запроваджується потенційно корупціогенна процедура прийняття рішень органами місцевої влади про встановлення факту користування земельною ділянкою юридичною або фізичною особою.

За так звану «самовільно зайняту земельну ділянку» податкові органи будуть нараховувати зобов’язання одразу в розмірі річної суми платежу, що може призвести до зловживань, а наслідками стануть чисельні банкрутства та судові суперечки.

Ще одним можливим наслідком новації стане стимулювання перерозподілу ринку земель на користь великих гравців (частина «малих» землевласників не зможуть дозволити собі дотримання всіх нових вимог законодавства і не витримають зростання земельного податку). 

Такий підхід виглядає ще більш неприйнятно, навіть цинічно через те, що уряд хоче зібрати із сільського господарства більше податків, ніж виділяє у вигляді фінансової підтримки – за кодом програмної класифікації видатків і кредитування державного бюджету 2801580 у Державному бюджеті передбачено надати 4,5 млрд грн, тоді як планують додатково вилучити до бюджету 10,3 млрд гривень. За кожну гривню підтримки уряд поверне собі 2,3 грн!

Юлія Тимошенко права коли говорить, що обіцянки владипро прихід в Україну великих корпорацій, які вкладуть інвестиції та наведуть лад з українською землею завершаться недопустимими речами: прибуток від землі не належатиме Україні, без податків залишаться громади, а держава позбавиться впливу на продовольчу безпеку.

По-третє, вивернуть кишені навіть дачникам. Як зазначає глава київського відділення Нотаріальної палати України (НПУ) Наталія Козаєва, згідно з новими правилами, єдиними для всіх земельних ділянок, які купуються і продаються, тепер нотаріуси повинні перевіряти за спецпроцедурою усіх покупців. Включаючи і тих, хто купує невеличку дачну ділянку розміром у кілька соток. Люди змушені доводити походження своїх грошей, збираючи різноманітні довідки.

Під обмеження потрапили не тільки пайові ділянки, а й звичайні кооперативні, садові, дачні у 5-10 соток, які раніше без проблем продавали, а нотаріуси завіряли угоди. Їх включили в систему перевірок. Справа в тому, що вони вважаються землями для ведення садівництва. 

По-четверте, відберуть останнє майно у боржників. У ВР внесено законопроект №5660 “Про примусове виконання рішень”. Звісно ж ініціатори законопроекту – група нардепів від “Слуги народу”.  

Законопроект передбачає розширення повноважень приватних виконавців і їх помічників. Так, автори проекту закону пропонують внести зміни до Житлового кодексу, де сказано, що боржників можна виселити з житла без надання іншого. Однак, після примусової зміни власника всі мешканці зобов’язані звільнити житло добровільно або за рішенням суду. Цікавий момент: рішення суду для виселення мешканців з будинку потрібно в тому випадку, якщо в ньому прописана малолітня дитина. Однак це не означає, що при таких обставинах суд повинен зупинити звернення стягнення або реалізацію майна.

Щоб захистити виконавців на випадок, якщо мешканці заарештованої житлоплощі чинитимуть опір, в законопроекті передбачено штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів, на сьогоднішній день це 3400 гривень.

Загалом сам законопроект дуже цікавий. Так згідно з п.1 ч. 6 ст. 86 законопроекту пропонується, що персональні данні боржника включаються до Єдиного реєстру боржників, а він, у свою чергу, “є відкритими та розміщуються на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України», тобто, пропонується відкрити персональні дані, які мають перебувати під захистом (ч. 2 ст. 10 Закону України «Про захист персональних даних» та ч. 3 ст. 101 Закону України «Про доступ до публічної інформації»).

Цікаво, що законопроект лобіює керівник Проєкту ЄС «Право-Justice» Довідас Віткаускас та ряд “соросят”. 

У “Слуг” порахували, що заборгованість по невиконаним судовим рішенням досягла суми в 770 мільярдів гривень, тому “зелені” вирішили “накласти лапу” на цей “ринок”. Банкова розповідає, що законопроект дозволить поповнити бюджет, а насправді – це крок до експропріації житла та майна людей, які потрапили в скрутну ситуацію, викликану бездіяльністю чи злочинною діяльністю нинішньої влади під час локдаунів.

Це лише чотири пункти Зеленого Великого Пограбування. Далі буде…

Віталій КУЛИК, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я