додому Екологія Зміни клімату втрачають інтерес… але не значимість

Зміни клімату втрачають інтерес… але не значимість

61

Кліматичні зміни важко визначити в циферках, його не можна охопити руками, як банкротство китайських забудовників і попутній обвал фінансових ринків. 

Його складно так ефективно виміряти, як наприклад кількість вакцинованих, де ми в рейтингу перші знизу по рівню довіри до держави і соціальної свідомості і перші згори по конспірологіях і масонських заговорах.

Україна мабуть одна з перших за кількістю думок, що зміни клімату якщо й існують то точно не через людську діяльність, бо вона в нашому вимірі не достатньо значима порівняно з розмірами планети, в усьому винні якісь там планетарні цикли, але точно не ми. Та й взагалі-то ми готуємось до холодів, а не до потепління.

Україна – це країна стартап

Нам треба поспішати, треба заробляти, нам ніколи займатись демагогією, що гірше з точки зору екології. Звичайно сонячні батареї, хто їх потім буде переробляти. І можливо вітрова теж. Але вже точно не вугілля, не промислові викиди. Не незаконні рубки, не розорювання гігантських територій під експорт зернових. Не в нашому інформаційному полі. 

Якщо ЗМІ відображають загальний пульс нації, то зміни клімату там точно не на першому місці.

30000 чоловік прибудуть в шотландське містечко Глазго, щоб обсудити питання змін клімату та глобального потепління. Але вже зараз активісти із сумом фіксують, що важливість кліматичних проблем гаснуть на фоні пандемії і фінансової кризи, яка от-от спалахне.

Навіть освітлення ураганів і пожеж не особливо привязуються до кліматичних процесів. 

Американці порахували, що лише 4% від усіх агрегованих новин згадують клімат із 774 про ураган Іда.  Інформація розповсюджується не так і не про те.

У нас пишуть про велике будівництво, про тести і липові ковідні довідки, про затори в Києві і наслідки поїздки в США. І коли дітей відправлять на онйлайн.

А більшості населення взагалі новини просто для фону. Більшість в основному отожнює себе із своєю сім’єю, родиною, селом та зібраною картоплею. Як у далекому 19 столітті, завжди недолуга місцева влада  і далекий образ президента, клоуна. Я і моя бульбашка. І жодної уяви про інших таких же людей, які живуть поряд в інших куточках країни. 

То що вже говорити про клімат, який взагалі не на порядку денному навіть у найрозвиненіших країнах світу. 

Як привернути увагу людей до глобальної проблеми і долучити до загального кліматичного руху. 

Не палити траву, не рубати лісосмуги, не зсипати в річки, перейматись не лише власними границями, власним достатком, але й суспільними проблемами. Вже зараз ідуть війни за воду між селами. Опустелювання, повені  приводять до вимушеної міграції в міста мегаполіси. Це приводить до колапсу інфраструктури. Мільйон людей на сьогодні стоїть на черзі для житла. А ще війна, зовнішня міграція, яка нас чекає з країн, що вже стали пустелями. 

Два роки назад кліматичний марш у Києві зібрав 2 тисячі людей. Скільки він збере цього разу? Особисто я розумію наскільки важко зібрати цих людей, наскільки не на часі такі глобальні проблеми на фоні інших нових.

Авжеж від України хтось поїде на самміт в Шотландію, кілька молодих амбіційних політиків, зроблять там красиві селфі на фоні шотландських замків. ЗМІ напишуть про підтримку Україною парижськоі конвенції. Але загальний внутрішній фон це мабуть ніяк не змінить. Трохи потролять Грету, зелений курс і екофанатиків, яким пора нарешті зайнятись ділом, на завод піти чи ще кудись на нормальну роботу. 

Запустять чергу газпромівських еко фейків через конспірологічні канали і різні брошурки істиної фізики. І всі заспокояться. вже до грудня ніхто й не згадає про якийсь там кліматичний самміт COP26

Сподіваюсь, що ні. Бо проблематика клімату досить складна і комплексна, потребує розширеної відповідальності перед собою і суспільством. Щоби вижити одних грошей і високих парканів може бути недостатньо.  Потрібно розвивати колективну згуртованість, рости морально, емоційно й інтелектуально. Свобода – це також відповідальність.

Кліматичний марш 2021

Фото з Дюсельдорфа відображає ігнорування проблеми глобальних змін клімату перед персоніфікованою проблемою пандемії.

#маршзаклімат #cop26 #climatejustice #екоспільнота #кліматичнасправедливість

Автор: Максим Залевський

Джерело: Facebook

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я