додому Топ Новини Єврокомісія терміново готує заяву по Україні. Коментарі європейських політиків

Єврокомісія терміново готує заяву по Україні. Коментарі європейських політиків

115

3a34b90309cb21727d7b8fd3cc93892c5fdc407dКиїв. 21 листопада 2013 (ПолітКом). Єврокомісія готує спеціальну заяву щодо ситуації навколо України, яке, можливо, буде опубліковано в п’ятницю вранці. Як передає «ИТАР-ТАСС», воно повинно з’явитися після консультацій, які ведуть в Україні з опозицією керівники місії Європарламенту по нагляду за правосуддям в Україні Пет Кокс і Олександр Кваснєвський.

Як повідомляли «Коментарі», Єврокомісія підтвердила скасування візиту Єврокомісара з розширення та політики сусідства Штефана Фюле до Києва, у «зв’язку з останніми подіями на Україні».

Як пояснили джерела агентства в апараті Штефана Фюле, зараз єврокомісар веде інтенсивні консультації» з колегами в Єврокомісії.

Також нагадаємо, Європейський комісар з питань розширення Європейського Союзу і європейської політики сусідства Штефан Фюле шокований і збентежений рішенням Кабміну про припинення підготовки Угоди про асоціацію з ЄС.

У той же час, член моніторингової комісії Європарламенту Олександр Кваснєвський заявив, що Угоду про асоціацію з ЄС не підпишуть, і його місія завершена. Про це повідомляє TVN24 з посиланням на РАР. «На саміті у Вільнюсі його не підпишуть», – заявив екс-президент.

Коментуючи рішення уряду Азарова про призупинення підготовки до підписання асоціації, він заявив, що це рішення виникло у згоді з Росією. «Це, власне, прохання про перерву в домовленостях для упорядкування економічних справ в Україні», – пояснив Кваснєвський. Він також повідомив, що їх з Петом Коксом місія закінчилася.

«На наступному тижні представимо звіт Європарламенту. Місія закінчується. Шкода, що закінчується без такого фіналу, як підписання угоди», – висловив жаль екс-резидент. «Це рішення українського уряду, а не Європи», – додав він.

Міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле заявив, що пропозиція Європи щодо партнерства з Україною залишається незмінною попри призупинення курсу євроінтеграції українським урядом. Відповідну заяву розповсюдила його прес-служба.

“Євросоюз зробив Україні довгострокову пропозицію щодо тісного політичного та економічного співробітництва. Ми хотіли б бачити Україну, яка розділяє наші цінності та стремління з нами на шляху до більшої свободи і процвітання”, – сказано в заяві.

 “Наша зацікавленість в хороших відносинах з Україною залишається незмінною. Наша пропозиція щодо партнерства залишається незмінною. Все залежить, однак, від того, чи є воля в Києві до розвитку в європейському напрямку”, – заявив Вестервелле.

Тому, за його словами, у ЄС визначили ключові моменти, за якими можна виміряти прихильність України до Європи.

“М’яч на українській стороні. Це суверенне право України на вільний вибір власного шляху”, – заявив німецький дипломат.

Як відомо, в четвер уряд вирішив призупинити процес підготовки до укладання угоди про асоціацію з ЄС.

Парламент у четвер відхилив всі 6 законопроектів щодо виїзд ув’язнених для лікування за кордон.

Міністр закордонних справ Литви, яка головує в ЄС, Лінас Лінкявічюс закликав не поспішати з висновками щодо ситуації, що виникла у зв’язку з рішенням українського уряду припинити євроінтеграційну підготовку. Про це він сказав в четвер в Брюсселі в ході конференції, присвяченої “Східному партнерству”, передає власний кореспондент Укрінформу.

“У нас немає деталей з України. Давайте будемо обережні і не поспішати з якимись висновками. Для того, щоб відреагувати, знадобиться якийсь час. Ми маємо отримати інформацію з усіх сторін. Тому що я знаю, що в парламенті ще йде робота, і моє питання – навіщо, для чого, якщо вони хочуть зупинитися. Я також чекаю, що президент також щось скаже”, – сказав міністр.

Глава МЗС підкреслив, що останнє слово у будь-якому разі залишиться за Україною.

“Складно коментувати (цю інформацію) відразу ж. Ми завжди говорили, що це в руках українців, що вони хочуть робити, і, зрештою, це українське лідерство, зокрема, Президент Янукович вирішуватимуть, яким буде рішення, ніхто не ухвалюватиме рішення за них”, – підкреслив Лінкявічюс.

Україна є незалежною державою і має сама обирати свій шлях розвитку. У Польщі сподіваються, що Київ усе ж інтегруватиметься із західним світом. Про це заявив президент Польщі Броніслав Коморовський, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Україна є цілком незалежною країною. Це від України залежить, яким шляхом вона піде. В Польщі ми знаємо одне: у нас лише позитивний досвід інтеграції із західним світом і ЄС”, – підкреслив Коморовський.

Він наголосив, що бажає Україні, аби вона “cкористалася з позитивів інтеграції із західним, а не східним світом”.

Нагадаємо, український уряд у четвер прийняв розпорядження про призупинення процесу підготовки до укладання Угоди про асоціацію з Євросоюзом.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський говорить про можливості для РНБО і президента України Віктора Януковича прийняти “мудре” рішення про майбутнє підписання Угоди про асоціацію. “Остаточне рішення щодо підписання Угоди про асоціацію з Україною залишається за Радою Національної безпеки і оборони і президентом Януковичем. Може, вони зроблять мудрий вибір для своїх людей”, – Сікорський написав на своїй сторінці в Twitter.

При цьому міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт переконаний, що український уряд, ухваливши рішення про призупинення підготовки до підписання Угоди про асоціацію з ЄС, не встояла перед тиском Кремля.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я