додому Топ Новини Правительство Азарова остановило подготовку к ассоциации и начинает переговоры с Россией

Правительство Азарова остановило подготовку к ассоциации и начинает переговоры с Россией

106

111Киев. 21 ноября 2013 (ZN.UA). Украинское правительство решило восстановить “активный диалог” с Россией и Таможенным союзом, заморозив подготовку к подписанию ассоциации с ЕС.

Кабинет министров Украины приостановил процесс подготовки к заключению Соглашения об ассоциации между Украиной и Европейским Союзом.

Распоряжение от 21 ноября 2013 года № 905-р, подписанное премьер-министром Николаем Азаровым, оперативно размещено на официальном сайте Кабмина.

Как отмечается в распоряжении, приостановка нужна для “более детального изучения и проработки комплекса мероприятий, которые необходимо осуществить для восстановления утраченных объемов производства и направлений торгово-экономических отношений с Российской Федерацией”.

Кабмин намерен “предложить Европейскому Союзу и Российской Федерации образовать комиссию на трехсторонней основе для обработки комплекса вопросов, направленных на восстановление утраченных объемов производства”.

Кроме того, правительство решило “восстановить активный диалог с Российской Федерацией и другими странами Таможенного союза и государствами – членами Содружества Независимых Государств по оживлению торгово-экономических связей с целью сохранения и укрепления совместными усилиями экономического потенциала государства”.

Как сообщалось, Кабинет министров Украины 18 октября одобрил проект Соглашения об ассоциации между Украиной и Европейским Союзом. В августе правительство обнародовало проект соглашения на сайте Кабмина. Документ изложен на 236 страницах. Проект соглашения, включающего всеохватывающую зону свободной торговли с ЕС, состоит из семи разделов и 486 статей, ряд из которых посвящен деятельности медиа, защиты персональных данных, защиты интеллектуальной собственности и т. п.

Соглашение об ассоциации планировалось подписать на саммите Восточного партнерства 28-29 ноября в Вильнюсе.

 

ТЕКСТ распоряжения Кабинета Министров Украины:

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 21 листопада 2013 р. №  905-р

Київ

 

Питання укладання Угоди про асоціацію

між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом,

Європейським Співтовариством з атомної енергії і їх

державами — членами, з іншої сторони

 

З метою вжиття заходів щодо забезпечення національної безпеки України,  більш детального вивчення та опрацювання комплексу заходів, які необхідно здійснити для відновлення втрачених обсягів виробництва та напрямів торговельно-економічних відносин з Російською Федерацією та іншими державами — членами Співдружності Незалежних Держав, формування належного рівня внутрішнього ринку, який забезпечував би паритетні відносини між Україною та державами — членами Європейського Союзу, що є базовим принципом міжнародного права і основою економічної безпеки держави:

 

1. Призупинити процес підготовки до укладання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їх державами — членами, з іншої сторони, і дію рішення Кабінету Міністрів України від 18 вересня 2013 р. “Про підготовку до підписання проекту Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом і його державами — членами, з іншої сторони”.

 

2. Міністерству закордонних справ разом з Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством промислової політики:

 

запропонувати Європейському Союзу та Російській Федерації утворити комісію на тристоронній основі для опрацювання комплексу питань, спрямованих на відновлення втрачених обсягів виробництва та напрямів торговельно-економічних відносин, розширення та сприяння міжнародній торгівлі, подальшу лібералізацію ринку, узгодження регуляторної бази для покращення умов провадження підприємницької діяльності;

 

відновити активний діалог з Російською Федерацією та іншими країнами Митного союзу і державами — членами  Співдружності Незалежних Держав щодо пожвавлення торговельно-економічних зв’язків з метою збереження та зміцнення спільними зусиллями економічного потенціалу держави.

 

3. Міністерству економічного розвитку і торгівлі, Міністерству промислової політики, Міністерству аграрної політики та продовольства, Міністерству енергетики та вугільної промисловості, Міністерству інфраструктури вжити заходів щодо внесення до державних цільових, галузевих та регіональних програм змін, спрямованих на розвиток торгівлі, виробничої кооперації та обмін технологіями з державами — членами  Співдружності Незалежних Держав з метою збереження робочих місць та вирішення інших соціальних питань на основі підвищення економічної стійкості держави.

 

Прем’єр-міністр України    М. АЗАРОВ

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я