додому Поточні новини Мінрегіон намітив шлях здешевлення ЖКП

Мінрегіон намітив шлях здешевлення ЖКП

65

1Київ. 21 листопада 2013 (Україна комунальна). У Мінрегіоні впевнені, що здешевленню вартості житлово-комунальних послуг та підвищенню їхньої якості значною мірою сприятиме демонополізація в управлінні житлом.

Здешевити вартість житлово-комунальних послуг та підвищити їх якість – одне з першочергових завдань реформування галузі, тому приватні підприємства, які працюють в житлово-комунальному господарстві мають скласти здорову конкуренцію ЖЕКам. Таку думку висловив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Андрій БІЛОУСОВ, – повідомляє прес-служба Мінрегіону.

Посадовець зазначив, що на сьогодні в Україні функціонують 635 приватних підприємств, які  обслуговують майже 20% житлового фонду. Загалом протягом 2009-2013 років їх кількість збільшилась на 18,4%.

Окрім того, активно створюються служби єдиного замовника, що підвищує ефективність роботи комунальних підприємств. Так, за даними Департаменту стратегії реформування та розвитку житлово-комунального господарства,  на сьогодні створено 303 служби єдиного замовника, що в 4,6 рази більше порівняно з 2009 роком. Проте  абсолютна більшість власників житла не приймає участі у виборі моделі управління житлом та надання житлово-комунальних послуг. Демонополізація пропозиції має гарантувати вільний вхід на ринок і відсутність обмежень на надання послуг управителя, що значно покращить якість цих послуг.

Як повідомляла «Україна Комунальна» раніше, ЖЕКи не виправдовують себе у сучасних умовах. Експерти стверджують, що таким установам, задля надання якісних послуг населенню, необхідне реформування.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я