додому Соціум Пережити стабілізацію. Кабмін вніс новий антисоціальний проект

Пережити стабілізацію. Кабмін вніс новий антисоціальний проект

645

Київ, 15 грудня 2015 року (Соцпортал, Віталій ДУДІН). 2016 рік почнеться з антисоціальних реформ. Обіцяне Кабміном номінальне зростання економіки відбудеться хіба що за рахунок добробуту широких мас. У цьому не доводиться сумніватись, ознайомившись з урядовим проектом Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо стабілізації фінансового стану держави та удосконалення окремих положень соціальної політики) (№3628).

«Податок» на пенсії працюючих пенсіонерів зберігається до 2017 року. Максимальна пенсія навіть з урахуванням особливих заслуг перед Батьківщиною складатиме менше 8 мінімальних зарплат. Ускладнюються умови виходу на пенсії для пілотів та працівників освіти й медицини. Бюджетні установи будуть переведення на самофінансування. Мобілізовані до армії працівники не матимуть права на середній заробіток на час проходження служби. Банківська таємниця стане привілеєм тих, хто ховає гроші в офшорних банках; тоді як кожний, хто оформив субсидію, стане об’єктом посиленого фінансового контролю.

Змінюється Закон «Про культуру»: заклади культури стимулюватимуть до комерційної діяльності та здачі приміщень в оренду. Розширення джерел фінансування буде використано для зменшення бюджетної підтримки. Згідно пропонованої редакції Закону, витратами на утримання закладів культури є не лише кошти державного та місцевих бюджетів, а й кошти за роботи, виконані закладом культури на замовлення приватних осіб, а також доходи від надання в оренду приміщень, споруд і обладнання. Аналогічні зміни торкнуться бібліотек, театрів і музеїв.

Відповідно до змін до Закону «Про дошкільну освіту», батьки оплачуватимуть харчування дітей у дитсадку у розмірі, визначеному органами місцевого самоврядування або відповідними органами управління. Сьогодні ж стаття 35 цього закону передбачає часткову оплату харчування (60% від вартості харчування у містах). Цим «освітня реформа» не обмежується: вступити на бюджетне відділення до вузу можна буде винятково за конкурсом. Відповідно зміни вносяться до Закону «Про вищу освіту». Так, скасовується гарантований обсяг (до 5%) місць державного замовлення для окремих категорій вступників, визначених законом.

Індексація грошових доходів населення проводиться лише в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації у розмірі 103%, а не 101% як зараз. Отже, слід готуватись до підвищення цін і при цьому добитись перегляду розміру виплат буде важче.

Як і очікувалось, влада своєрідно зрозуміла децентралізацію, переклавши на місцеві ради соціальні витрати. Численні пільги зможуть надаватись лише за рішенням органів місцевого самоврядування та за рахунок їх бюджету. Це стосується, зокрема, права на безоплатний проїзд відповідно до Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Згідно Закону про захист осіб, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, «гарантовані державою» пільги за оплату житла надаються лише, коли вони «надані органами місцевого самоврядування».

Окрім цього, Уряд наступає на права мобілізованих: зі статті 119 Кодексу законів про працю пропонується вилучити норму про компенсацію мобілізованим середнього заробітку із бюджету.

Банківська таємниця для бідних скасовується. Вносяться змін до Закону України «Про банки і банківську діяльність»: Міністерство фінансів зможе у позасудовому порядку отримувати інформацію про банківські рахунки з метою «перевірки достовірності інформації, поданої фізичними особами» для нарахування, зокрема, субсидій. Для цього достатньо буде подати запит на адресу банку.

Ну, і звичайно, Уряд не міг обійти увагою пенсійну сферу. Відповідно до змін Закону України «Про пенсійне забезпечення», передбачено наступне: — працівники авіації (льотного і льотно-випробного складу) зможуть виходити на пенсію лише після 50 років (сьогодні достатньо наявності вислуги років); — працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення отримають право на пенсію лише після досягнення 55 років і за наявності спеціального стажу роботи; — по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) обмежується в абсолютному вираженні – 10 740 гривень (раніше обмеження визначалось у мінімальних зарплатах, що передбачало періодичну індексацію); — 15%-відрахування з пенсій працюючих пенсіонерів продовжується до 2017 року.

Якщо не зупинити цей Закон, нав’язаний Міжнародним валютним фондом, то цілі соціальні групи будуть поставлені на межу виживання. Соціальне розшарування стане ще більш відчутним: реалізація цілого ряду прав напряму залежатиме або від бажання місцевих депутатів, або від кишень громадян. Альтернатива цим реформам є: списання зовнішнього боргу, оподаткування надприбутків і позбавлення олігархів дохідних підприємств. Написанню проекту бюджету-2016 мало передувати унеможливлення виведення коштів до офшорів, а не підвищення пенсійного віку для вчителів. На жаль, для неолібералів, що прийшли з бізнесу у владу, критерієм ефективності соціальної політики є кількість мільйонерів, майно яких залишається недоторканним.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я