Домой Топ Новости ПАРЄ ухвалила резолюцію по Україні – Росію визнали агресором і окупантом

ПАРЄ ухвалила резолюцію по Україні – Росію визнали агресором і окупантом

249

Страсбург. 25 червня 2015 року (Європейська правда). Парламентська асамблея Ради Європи переважною більшістю голосів ухвалила резолюцію щодо осіб, зниклих під час конфлікту в Україні.

Про це повідомляє зі Страсбургу кореспондент Європейської правди.

Документ містить детальні рекомендації до української влади про те, які органи та технічні засоби потрібні для ефективного розшуку зниклих безвісти.

Зокрема, в Страсбурзі закликали Україну створити спеціалізований урядовий орган, доручивши йому координацію роботи всіх державних і неурядових організацій, що працюють у проблематиці зниклих безвісти осіб; розробити механізм державної компенсації і підтримки сім’ям зниклих безвісти осіб і забезпечити, щоб ці сім’ї були поінформовані про існування цього механізму.

-ads-

Також Київ має розглянути питання про прийняття спеціального закону про зниклих безвісти, який би законодавчо закріпив статус «зниклий» і «жертва війни», що дозволяло би відповідним сім’ям отримувати фінансову, соціальну та правову допомогу, включно з державним відшкодуванням.

Окрім  цього, в день голосування асамблея домовилася суттєво посилити документ, зробити його більш жорстким щодо Росії. Зокрема, в тексті з’явилося визнання того, що конфлікт в Україні насправді є російською агресією, а щодо Криму впроваджено термін «окупований».

Резолюцію підтримала переважна більшість присутніх, проти проголосував лише німець-комініст Андрій Гунько. За було віддано 54 голоси.

Поправка про те, що Росія є країною-агресором, отримала 48 голосів «за» і 7 – «проти».

«Європейська правда» публікує повний текст документу, ухваленого ПАРЄ.

Предыдущая статьяНАТО готує найбільші навчання з часів «холодної війни» — ЗМІ
Следующая статьяПриєднуйся до петиції до Яценюка за дієву та ефективну модель СМС-благодійності в Україні!

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь