додому Поточні новини НАТО готує найбільші навчання з часів “холодної війни” – ЗМІ

НАТО готує найбільші навчання з часів “холодної війни” – ЗМІ

112

Київ. 25 червня 2015 року (Укрінформ). Понад 30 тис. військовослужбовців з більш ніж 30 країн у жовтні-листопаді візьмуть участь у найбільших з кінця 1980-х років навчаннях під назвою Trident Juncture, що відбудуться на території Іспанії, Португалії та Італії.

Про це інформагентству РАР повідомило високопоставлене джерело у штаб-квартирі НАТО.

“Це будуть найбільші навчання від завершення “холодної війни”, – повідомило джерело.

У навчаннях сил реагування НАТО (NATO Response Force) візьмуть участь понад 30 тис. військовослужбовців з 230 підрозділів країн Альянсу, що становитиме чотири повноцінні бойові бригади. До навчань залучатимуться понад 50 суден, зокрема 15 підводних човнів, а також 120 літаків та 50 гелікоптерів.

Trident Juncture розпочнуться з командно-штабних навчань, які на другому етапі перейдуть в реальні навчання на полігонах, де перевірятимуться можливості сил реагування НАТО.

Сили швидкого реагування НАТО, які було створено в 2003 році, складаються з морського, сухопутного, повітряного компонентів та сил спецоперацій. З огляду на загрозу з боку Росії під час минулорічного саміту НАТО вирішили реформувати цей компонент військ Альянсу. Після реформування він повинен складатися з командування, об’єднаних сил високої готовності (VJTF), сил подальшого реагування (IFFG), а також сил, які задіюватимуться у випадку недостатньої ефективності дій двох перших компонентів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я