додому ПОЛІТИКА Нотатки доктора Магди. Путін впіймав облизня

Нотатки доктора Магди. Путін впіймав облизня

131
Евгений Магда

Київ, 29 вересня 2015 року (ТСН, Євген МАГДА). Розмін Сирія – Україна не відбувся. “Зради” не сталося. Чекаємо на перемоги.

Участь російського президента у засіданні Генеральної асамблеї ООН та його переговори з Бараком Обамою не принесли негативних для України результатів. Втім, з огляду на психологію Путіна нашій державі варто готуватися до загострення ситуації на Донбасі.

Промова Путіна не справляла вигляд цілісного документу, виникало враження, що останні правки в неї вносилися буквально перед його виходом на трибуну ООН. Швидше за все, він мав два варіанти, і вибирав придатний для ситуації нашвидкуруч.

Маніпуляції у виступі почалися з самого початку, коли російський президент назвав Ялтинсько-потсдамську систему міжнародних відносин просто Ялтинською. Звісно, “кримнаш”, і ця логіка не полишає Росію. Зрозуміло, чому Путін відстоює збереження права вето у Раді Безпеки ООН, яке дозволяє Росії вихолощувати авторитет Об’єднаних Націй та стримувати ухвалення імперативних рішень. Цю позицію Росія буде тримати до останнього.

Російський президент засудив “експорт революцій”, що триває, та вельми активно натякав на долю Муаммара Каддафі та Саддама Хусейна. Схоже, що захист інтересів Башара Асада – єдиного відданого союзника на Близькому Сході – стає для Росії ірраціональним та безперспективним.

Володар Кремля старанно вибудовував тріаду Ірак – Лівія – Сирія, адже всі три країни були партнерами СРСР та Росії, але марно.

Пропонуючи створити коаліцію для боротьби з ІДІЛ, Путін намагався підмінити поняття та вирватися з режиму санкцій. Порівняння з антигітлерівською коаліцією лише підкреслювали для інформованих осіб, що Путін грає вар’ята.

Ситуацію в Україні Путін назвав “громадянською війною”, вчергове закликав почути думку мешканців Донбасу та виконувати Мінські домовленості. Цікаво, що прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков вже неодноразово наголошував – Росія у лютому 2015 року нічого у столиці Білорусі не підписувала, і не має намірів щось виконувати.

Стосовно рішення української делегації залишити залу засідань під час виступу Путіна думки розходяться. Одні говорять про недоцільність такого кроку, інші його підтримують. Зауважу, що українська делегація лише дзеркально відреагувала на демарш російських представників під час виступу Петра Порошенка в ході Саміту сталого розвитку. Далі, швидше за все, буде, адже виступ українського президента у політичних дебатах відбудеться сьогодні.

Під час першої за два роки зустрічі Барак Обама та Володимир Путін домовилися узгоджувати дії військових у Сирії. Про утворення коаліції не йдеться. Відносини на низькому рівні, і відтепер Пєсков коментуватиме діалог з США у кожусі та валянках, щоб показати ступінь замерзання діалогу. Російський президент звично звинуватив США у тому, що вони “стоять за спиною київської влади”.

Російський парламентарій Олексій Пушков констатував – позиція Обами стосовно врегулювання на Донбасі не зсунулась ані на йоту. Розмін Сирія-Україна не відбувся. “Зради” не сталося. Чекаємо на перемоги.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я