додому Стратегія Неріздвяні зустрічі не лише з Аллою Пугачовою

Неріздвяні зустрічі не лише з Аллою Пугачовою

149
Фото з сайту "Українська Правда"

Петро Охотін
Останніми днями Україна перетворюється на країну візитів, які безмежно звеселяють масштабністю гостей. Криза – поняття есхатологічне та в дечому релігійне. І несе з собою дива, адже «не хлібом єдиним живе людина». Нашу вітчизну відвідують неабиякі постаті – подібно до того, як апостол Андрій багато років тому. Усі вони так чи інакше вписуються у події в економіці та політиці.

Розпочнемо у порядку не хронологічному. Деякі фігури, особливо якщо їм близько семи сотень років, уже не є підвладними часові. І є зразковими: їх перебування у певних географічних координатах відбивається на культурному та політичному житті у їх межах. 26 квітня до України із Греції привезли мощі Святого Спиридона Триміфунтського, який ніби допомагає від кризи та бідності. Священики поспішили дати інтерв‘ю для ТСН, де переказали легенди про те, що мощі святого часто встають і йдуть допомагати людям – через те капці його зношуються (міняють їх двічі на рік!), а біля самого взуття часто знаходять водорості та траву. Сам Спіридон відомий тим, що, маючи у четвертому столітті великі суми коштів, він позичав їх зі словами: «Віддай, коли зможеш», а згодом і вибачив усі борги. Його святенницький чин є дуже показовим для низки українських банків, яким вдячні кредитори зможуть не віддавати кредит.

Друга постать – не поступається за своєю релігійною силою святителю Спиридонові. На відміну від нього, Алла Пугачова славиться своєю здатністю до самоомолодження та приваблення зірок-початківців. Від її енергії на сцені заспівала навіть Прем‘єр-міністр України Юлія Тимошенко. На святі поряд із Юлею Володимирівною стояв Черномирдін, який зберіг свій статус персони грата. Алла Борисівна також приміряла на себе обрз піфії, пророкуючи перемогу на Євробаченні актуальній пісні “Anti-Crisis Girl” Світлани Лободи.

У передчутті Президентських виборів Lady U досить важко знайти себе. Інформаційні потоки, спрямовані проти неї, також не дають розслабитися. Не варто забувати і про тернопільську «свиню» на місцевих виборах. До того ж, може бути переглянуто судом рішення стосовно Павла Лазаренка, апеляцію якого відхилено. Колишній лідер «Громади» із викривальними заявами може стати неабияким фактором у виборчій боротьбі. Спроби подобатися і проукраїнському і проросійському електоратові ставлять Тимошенко у ситуацію з двома зайцями. Тому і доводиться «відспівувати» перед Аллою Борисівною підписання газового договору між Україною та ЄС.

Третій гість – особа неоднозначна. Для декого – це посланець «князя світу цього», для інших – мандрівний ангел із Раю. Заступник секретаря Держдепартаменту США Джеймс Стайнберг є першим вісником нової адміністрації Сполучених Штатів, який прибув у Київ, декларуючи цінність стосунків із Україною. Як зазначає сайт «Подробности», він зустрівся із Президентом, Прем‘єром, спікером і представниками «Партії регіонів», щиро зрадівши суперечкам у владній верхівці, мовляв, це одна з ознак істинної демократії. Із Ющенком він розмовляв про шляхи виходу із фінансової кризи, із Литвином – про політичну ситуацію, а з Тимошенко – про співпрацю з Міжнародним валютним фондом. На жаль, МВФ, у плані кредитів, – не св.Спиридон. Хоча такі явища, як черговий транш для і позиції гривні до долара, який, за курсом НБУ становив 1 до 7,7, не можуть бути пояснені суто за допомогою політекономії. А Марина Ставнійчук, представник Президента в ЦВК і Конституційному суді, повідомила про те, що указ №911 про дострокове припинення повноважень парламенту, втратив свою юридичну силу. Мовляв, «у Багдаді все стабільно».

Дії Заходу, спрямовані на зменшення ролі Росії в традиційних для неї регіонах, схоже приносять свої плоди. Зовсім нещодавно посол Казахстану в Російській Федерації Адильбек Джаксибеков оголосив про бажання своєї країни вступити до Європейського Союзу (наразі діє програма співпраці «Шлях у Європу»). Повернення у бік Європи Лукашенка, а головне – Європи у бік Білорусі, його обіцянки привезти до Мінська Папу Римського, також свідчать про дипломатичну активність західної дипломатії. Україна в цих планах посідає важливе місце через географічне розташування та можливості газотранспортної системи. Післявиборні події у Молдові теж вказують на те, що в обхід України трубу особливо нема як і вести.

Як повідомляє «Українська правда», 27 квітня до порядку денного Ради ЄС було внесено питання про Україну, підняте Німеччиною. На останніх нарадах європейська еліта знову піднімає питання про енергетичну безпеку. Наша держава у цій сфері все ще грає якусь скрипку. Незабаром має відбутися засідання за участю Юлії Володимирівни щодо боргів за газ перед Росією. Питання оплати поточних поставок, штрафів за невиконання січневих контрактів 2009 року й обсягів закачування газу у підземні сховища України ще є підвішеними.

Українській державі, у такому форматі, як вона існує, суджено й надалі бути «на межі двох цивілізацій» . Рахуючись із цим, українським політикам, незважаючи на скандали, доводиться тонко балансувати. Питання інтересу народу стоїть мало, більш гострішим є питання про збереження «годівниці». Сучасне політичне обличчя України мало змінилося з середини 1990-х. Персоналії ті ж. І рух у бік «багатовекторності» теж наявний, хоча про це, з огляду на «кучмістський відтінок», нині гучно говорити не доводиться. Політичні актори в своїй політичній діяльності ніколи не були віддані своїм бажанням так, як своєму політичному образові. Візит Стайнберга та розгляд «українського питання» на засіданні Ради ЄС з урівноважується пісенькою ‘Happy Birthday to you’ для російської Примадонни українським Прем‘єром незадовго до зустрічі у справах газових. На носі вибори – і міжнародна підтримка ззовні відіграватиме далеко не останню роль.

Пересічним громадянам, далеким від розподілу траншів і afterparty Пугачової, схоже, допомоги у фінансових справах слід просити лише у грецького Святителя Спиридона Триміфунтського. Головне не злякатися його мощів, які ночами, виходячи зі слів священиків, гуляють вулицями. Сподіваюся, його дар зцілювати за роки лежання скрині не перетворився у вміння «лєчіть», як нині роблять це владоможці.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я