додому Поточні новини Kyiv Art Week: мистецтво – це просто

Kyiv Art Week: мистецтво – це просто

127

Київ. 18 червня 2016 року (ПолітКом, Володимир КАРАГЯУР). Уперше в Києві стартував Тиждень мистецтва – унікальна культурна подія для України. Не новий для світу формат, ще не був відомий на пострадянському просторі. У рамках Kyiv Art Week кияни та гості міста мають можливість відвідати понад 15 арт-локацій: галереї, музеї та виставкові простори, об’єднані в культурний маршрут центром столиці. Мистецтво на Kyiv Art Week є на будь-який смак: від робіт молодого покоління до всесвітньо відомих геніїв класики. При цьому Kyiv Art Week – це нагода переконатися, що якихось особливих знань та володіння мистецькою термінологією для того, щоб отримати задоволення від побаченого, не потрібно.

IMG_8433


Куратор
Kyiv Art Week Євген БЕРЕЗНИЦЬКИЙ зазначає: «Цілі нашого проекту – оживити вітчизняну арт-сцену і стимулювати ринок. Символічно, що перший Kyiv Art Week буде проходити одночасно з ArtBasel, який можна назвати еталоном серед ярмарків мистецтва. Kyiv Art Week має стати щорічним форматом, який представляє краще українське і світове мистецтво».

Kyiv Art Week триває протягом 15-20 червня та об’єднує виставки як українських, так і іноземних галерей сучасного мистецтва, спеціальні музейні проекти та роботи кращих приватних колекцій.

IMG_8454

IMG_8456Відправною точкою є міжнародний галерейний форум, що розташований на трьох поверхах арт-холлу D12. Відвідувачі мають змогу побачити проекти 20 галерей з різних країн, а також виставку приватних зібрань сучасних українських колекціонерів.

У рамках Kyiv Art Week Київський національний музей російського мистецтва представляє одразу дві експозиції: виставку із закритих фондів музею «Сади Срібного століття», присвячену М. Врубелю та представлену роботами як самого М. Врубеля, так і В. Борисова-Мусатова, З. Серебрякової, О. Бенуа та інших видатних майстрів, та приватну колекцію Давида Сігалова, серед якої, зокрема твори І. Рєпіна, В. Сурікова та О. Левітана.

У Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків відбувається виставковий і освітній проект Art&Science, який розповідає про щоденну залаштункову роботу музейних співробітників. Відвідувачі виставки мають можливість поринути у світ «арт-детективів». Як дізнатися, що музейний експонат із закритих фондів, зазначений в інвентарній книзі як «фрагмент тканини», – це дорогоцінна наволочка з Ханського палацу? Як дізнатися ім’я автора та історію створення портрета, про який невідомо нічого? Усе це у форматі інфографіки та інтригуючих детективних розповідей уже чекає на відвідувачів.

У Музеї історії Києва представлений кураторський проект Андрія Сігунцова «Мене тут немає», присвячений молодому андеграундному мистецтву, а також спецпроект ірландського митця Роберта О’Коннера «NumbersfromtheVillage».

Особлива окраса Kyiv Art Weekколекція Національної галереї сучасного мистецтва Грузії, куратором якої є всесвітньо відомий мистецтвознавець Чарльз Меревезер.

Крім того, у програмі Kyiv Art Week представлені спеціальні виставкові проекти: ShcherbenkoArtCentre (персональний проект Ярослава Присяжнюка «Краєвид: Ілюзії»), KarasGallery(проект Миколи Лукіна «Спальний район»), 32 VozdvizhenkaArtsHouse (персональний проект Сергія Браткова «Саша»), BereznitskyAesthetics (персональний проект Юрія Сивіріна «Казки на ніч»), StedleyArtFoundation (проект Наталії Лісової та Олександра Животкова «Символи та знаки»), Галерея «Дукат» (персональний проект Павла Макова «Стан речей») та інші.

IMG_8462IMG_8464IMG_8481 Детальніше з програмою та графіком роботи локацій можна ознайомитися тут.

У рамках Kyiv Art Week музеї працюватимуть за своїм звичайним тарифом. Вхід у галерею D12 – 50 грн.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я