додому Топ Новини Держсанепідслужба радить киянам зачиняти вікна та не виходити на вулицю

Держсанепідслужба радить киянам зачиняти вікна та не виходити на вулицю

175

Київ. 11 червня 2015 року (ПолітКом). Спеціалісти закладів Держсанепідслужби Київської області здійснюють постійний лабораторний моніторинг стану забруднення атмосферного повітря у населених пунктах Васильківського району та на території інших районів і міст Київської області.

У зв’язку із пожежею, що сталася 8 червня території нафтобази товариства з обмеженою відповідальністю “Побутрембудматеріали” у смт Глеваха Васильківського району Київської області, проби повітря відбирають у контрольних точках Київщини і аналізують тричі на добу.

За результатами досліджень, проведених 9 та 10 червня 2015 року в населених пунктах Васильківського району (м. Васильків, смт Калинівка, с. Багрин, с. Діброва, с. Путрівка, с. Крячки, с.Березанщина, с. Здорівка), перевищень допустимих концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі не встановлено.

Зокрема, вміст азоту діоксиду (NO2), ангідриду сірчистого, вуглецю оксиду (СО) був в 2-10 разів нижче за гранично допустимі концентрації. Інші речовини, які утворюються внаслідок згоряння, а саме – вуглеводні насичені, сірководень, формальдегід, сажа – у пробах не виявлені.

Результати лабораторного контролю стану забруднення атмосферного повітря показали відсутність перевищень рівнів встановлених гігієнічних нормативів у населених пунктах сусідніх районів Київської області, зокрема містах Біла Церква, Фастів та Боярка.

Пожежа на нафтобазі не позначилась на рівні радіаційного фону в м. Київ та Київській області, який знаходиться в межах нормативних значень.

Держсанепідслужба України продовжує моніторинг стану забруднення середовища життєдіяльності у Києві та Київській області.

Рекомендації населенню щодо поведінки в умовах пожеж, викликаних горінням нафтопродуктів та інших вогненебезпечних речовин

При підвищеній задимленості атмосферного повітря внаслідок пожеж, викликаних горінням нафтопродуктів та інших вогненебезпечних речовин, з метою попередження отруєння людей продуктами горіння, загострення серцево-судинних, легеневих та інших хронічних захворювань, хвороб шкіри та алергічних проявів, попередження загострення хронічних захворювань слід приділяти особливу увагу профілактичним заходам, які обмежують надходження в організм шкідливих речовин, зокрема:

  1. Намагатися обмежити перебування на відкритому повітрі, уникати тривалого перебування на відкритому повітрі рано-вранці (у повітрі знаходиться максимальна кількість смогу) та у найспекотніший час доби. Дітям і вагітним жінкам слід відмовитися від тривалих прогулянок.
  2. Слід тримати вікна зачиненими, особливо вночі і рано вранці. При відкритті вікон завішувати місця надходження атмосферного повітря (вікна, кватирки тощо) зволоженою тканиною і періодично її змінювати.
  3. По можливості використовувати у побуті та на робочих місцях системи кондиціонування та очищення повітря.
  4. Проводити вологе прибирання в житлових приміщеннях і на робочих місцях; корисно також поставити в житлових та робочих приміщеннях ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря.
  5. При посиленні запаху диму рекомендується надягати захисні маски, які слід зволожувати, а віконні та дверні прорізи ізолювати вологою тканиною.
  6. Збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих. Для відшкодування втрати солей та мікроелементів рекомендується пити підсолену і мінеральну лужну воду, молочно-кислі напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі.
  7. У разі виникнення симптомів гострого захворювання або нездужання (поява ознак задишки, кашлю, безсоння) необхідно звернутися до лікаря.
  8. Продукти із власних городів мешканцям у зоні впливу пожежі перед вживанням необхідно обов’язково ретельно мити, а у разі підозри щодо їх доброякісності (сліди нальоту, сажі тощо) направляти продукцію для дослідження до територіальних органів Держсанепідслужби.
  9. Уникати потрапляння під дію опадів, у випадку неможливості уникнення – за першої можливості прийняти душ.
  10. Обмежити контакт дітей з піском та ґрунтом на ігрових майданчиках у населених пунктах, розташованих у зоні впливу пожежі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я