додому ПОЛІТИКА Чи зможе влада дорости до рівня розвитку громадянського суспільства? (ВІДЕО)

Чи зможе влада дорости до рівня розвитку громадянського суспільства? (ВІДЕО)

490
Лариса МУДРАК, Віталій КУЛИК, Марина СТАВНІЙЧУК

Київ. 11 червня 2015 року (ПолітКом). 11 червня 2015 року в Українському кризовому медіа центрі відбувся прес-брифінг / презентація аналітичної доповіді «Демократія участі в Україні. Стан реалізації державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства». Аналітичну роботу презентували Голова Правління Громадського об’єднання «За демократію через право» Марина Ставнійчук, незалежний медіа-експерт Лариса Мудрак та директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик. ДИВИТИСЯ ВІДЕО

Характеризуючи ступінь участі громадянського суспільства у новітніх державотворчих демократичних процесах, Марина Ставнійчук зазначила, що для нинішньої України уже характерним став його випереджальний розвиток, – громадянське суспільство постало основною і рушійною силою демократії й водночас основним «легітиматором» демократичної форми правління.

Марина Ставнійчук вважає, що після Революції Гідності, в умовах, коли хвиля громадської активності мала би бути підхоплена і скоригована в напрямку від супротиву до конструктивної та активної участі громадськості в процесі реформування країни, на жаль, цього не було зроблено новою владою. З іншого боку нині, в умовах зниження довіри до владних інституцій, для громадянського суспільства не залишається іншого вибору, ніж використовувати вже наявний досвід для створення справді реальних узгоджених між собою механізмів впливу на владу в усіх сферах і на всіх рівнях. Громадянське суспільство самостійно напрацьовує пропозиції щодо реформування країни, дає відсіч зовнішньої агресії, робить боєздатною армію та вибудовує новий формат розвитку країни.

Віталій Кулик стверджує, що нові форми інститутів громадянського суспільства, які раніше лише зароджувалися, тепер, очевидно, визначатимуть майбутнє громадянського суспільства в Україні – його креативне мислення і нові форми самоорганізації та діяльності. Мова йде про нове покоління української молоді, динамічні мережі активістів і активістських груп. Цей рух, що яскраво проявився на Євромайдані, за його словами, поза сумнівом, задав нові тренди розвитку громадянського суспільства, а також заклав підвалини нової української демократії у ХХІ столітті. Як зазначив Віталій Кулик, основними трендами розбудови багатоформатного громадянського суспільства та демократії участі в Україні на новому етапі мають стати партнерство та взаємна відповідальність.

На переконання незалежного медіа-експерта Лариси Мудрак, інформаційне  суспільство вже давно є реальність для громадянського суспільства в Україні, однак на рівні підтримки на державному рівні воно є лише міфом та гаслом. Україна має європейську харизму й не може  гальмувати головні тренди розбудови інформаційного суспільства в світі: розвиток та поширення Інтернету та соціальних мереж, захист прав людини та свободи слова в Інтернеті, поширення медіа-грамотності від малої дитини до літньої людини, ухвалення сучасного мультимедійного  законодавства, завершення створення системи суспільного мовлення, забезпечення захисту дітей від потенційно шкідливого медіа-контенту, вчасному і якісному запровадженні цифрового мовлення та розвитку нових медіа.

Експерти пообіцяли продовжити діалог щодо реального стану розвитку громадянського суспільства. В кінці червня заплановано великий круглий стіл щодо об’єднання зусиль відповідального громадянського суспільства в Україні. Також заплановано провести низку робочих зустрічей – діалогів в різних регіонах України.

ЗАВАНТАЖИТИ ПОВНИЙ ТЕКСТ ДОПОВІДІ «ДЕМОКРАТІЯ УЧАСТІ В УКРАЇНІ» «PARTICIPATORY DEMOCRACY IN UKRAINE»

Громадська організація «Громадське об’єднання «ЗА ДЕМОКРАТІЮ ЧЕРЕЗ ПРАВО» (ДЕМПРО)
веб-портал: https://dempro.org.ua
e-mail: dempro.office@gmail.com
т. (044) 585-31-69

1 коментар

  1. Влада НІКОЛИ не зможе "дорости" до рівня розвитку громадянського суспільства, бо, по-перше: його нема (Майдан, тобто активна частина суспільства- це не все суспільство- це Запорізька Січ 17 ст.)… інші- завжди будуть керовані владою (читайте світову й українську історію)… По-друге: читайте- перший пункт…

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я