додому Поточні новини Київ може ввести мораторій на виплати, якщо не домовиться з кредиторами

Київ може ввести мораторій на виплати, якщо не домовиться з кредиторами

106

Київ. 11 червня 2015 року (Українська правда). Україна не може чекати до вересня, щоб досягти угоди з кредиторами про реструктиризацію $15,3 млрд, не вводячи при цьому мораторій на виплату боргів.

Про це міністр фінансів України Наталія Яресько заявила у середу, передає Reuters.

Вона також зазначила, що в липні очікує від Міжнародного валютного фонду транш у розмірі $1,7 млрд, навіть якщо не вдасться досягти угоду про реструктуризацію боргу.

“Я не думаю, що у нас є багато часу. У цьому відношенні я буду змушена використовувати інші інструменти для зменшення тиску на платіжний баланс”- відповіла Яресько на питання чи можуть переговори про заборгованість тривати до осені.

“Якщо ми не в змозі досягти прогресу, то кредитори можуть спровокувати застосування цього (мораторію)”, – зазначила Яресько.

Вона також заявила, що уряд вже заплатив $2 млрд заборгованості в цьому році, незважаючи конфлікт на сході.

Яресько при цьому відмовилася відповісти, чи буде Київ виплачувати кредитні платежі за облігаціями на наступному тижні.

Раніше повідомлялося, що глава Мінфіну США Джейкоб Лью запевнив прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка в підтримці України з питання реструктуризації комерційних боргів.

25 травня голова ВР Володимир Гройсман підписав ухвалені на пленарному засіданні 19 травня закони, що передбачають надання Кабміну права вводити мораторій на виплату за боргами перед зовнішніми комерційними кредиторами для захисту національних інтересів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я