додому Економіка Екс-міністр ЖКГ: мораторій на перевірку пожежонебезпечних об’єктів — це ідіотизм

Екс-міністр ЖКГ: мораторій на перевірку пожежонебезпечних об’єктів — це ідіотизм

174

Київ. 11 червня 2015 року (Голос Столиці). МВС заявило, що згоріла нафтобаза була побудована незаконно. Екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко впевнений, що популістське введення мораторію на перевірку об’єктів і стало причиною цієї трагедії, а адвокат Денис Овчаров вважає, що провину покладуть на попередню владу.

Пожежа на нафтобазі «БРСМ» у Василькові ще не приборкана, а МВС вже зробило ряд резонансних заяв стосовно цієї події. За інформацією відомства, база була побудована без оформлення дозвільних документів і не вводилася в експлуатацію належним чином.

Це може свідчити про незаконне виготовлення та зберігання фальсифікованих підакцизних нафтопродуктів, у тому числі і бензину. Втім, представники «БРСМ-Нафти», якій належала згоріла нафтобаза, спантеличені зовсім іншим питанням. Вони вже почали пошуки нової бази для того, щоб оперативно вирішити проблему зі зберіганням палива.

За неофіційною інформацією, пожежа на нафтобазі знову набирає силу — висота полум’я сягає 50 метрів. Чи будуть покарані винні в цій події, в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів екс-міністр з питань житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко.

Якщо в МВС кажуть, що база не вводилася в експлуатацію належним чином, то як взагалі допустили її появу?

— Мене дивують такі поспішні заяви, в тому числі і Шкіряка. Треба дочекатися офіційного результату, промоделювати ситуацію. Якщо зараз буде доведено, що в 30 кілометрах від Києва, незважаючи на наявність поруч великого населеного пункту і військової бази, багато років функціонувала незаконна і пожежонебезпечна база, то виникає питання — а де взагалі система контролю з боку державних органів?

Цьому заважає мораторій на перевірки, який діє до 1 липня?

— Саме так. Це загравання і популізм перед виборами. Під гаслами децентралізації наклали мораторій на перевірки всього. Не можна перевірити тарифи в обленерго, не можна перевірити якість бензину. Це просто ідіотизм! Невже органи, які відповідають за контроль і перевірку документів, не могли взятися за це? Мораторій цьому не заважав, документи достатньо було перевірити, щоб визначити незаконність цієї бази. Саме тому ми повинні наполягати на повноцінному публічному відкритому аналізі цієї ситуації.

Як розуміти фразу «в експлуатацію не вводилася належним чином»?

— Я вам відкрию таємницю. У Києві близько 50% житлових будинків фактично не введено в експлуатацію, причому там живуть люди роками. Зараз зупиняються будівництва, бо стоять печатки держорганів, а в результаті виявляється, що вони незаконні. Корупція поглинула систему видачі дозвільних документацій. На сьогодні потрібно зробити тотальну перевірку.

Про свій погляд на заяви МВС щодо незаконності споруди згорілої нафтобази розповів адвокат Денис Овчаров.

Що буде з власниками «БРСМ-Нафти», якщо буде доведена незаконність споруди?

— Заяви про те, що винні «попередники», є класичним випадком ставлення влади до будь-яких ситуацій. Якби сьогодні Чорнобиль вибухнув, теж би казали, що це «попередники». Відповідальність покладуть не на власника, а на ті організації, які погоджували дозвіл на будівництво даної споруди.

Тобто відповідальність покладуть на чиновників?

— Ніхто не знає, коли це було побудовано. Питання в тому, як на сьогоднішній день дотримувалася техніка безпеки, хто за неї відповідав, хто здійснював перевірки. Також необхідно вивчити питання наявності засобів безпеки — ось тут відповідальність може лягти і на власника.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я