додому ПОЛІТИКА БІЙ ЗА ПОПАСНУ

БІЙ ЗА ПОПАСНУ

318

Росія сконцентрувала максимальне угрупування за час війни в районі Попасної. Це може бути жестом відчаю.
За даними аналітиків зараз поблизу Попасної перебувають одразу 15 БТГ. При чому це підрозділи з усіх куточків росії: 40-а бригада Тихоокеанського флоту, 336-а бригада Балтійського флоту, 61-а бригада Північного флоту, 234-й полк і 31-а бригада «ВДВ», інші підрозділи армії рф і сепаратисти ОРДЛО.
Наприкінці квітня російські сили в районі Попасної оцінювались в 3 БТГ. До 9 травня їх кількість наростили до 5 БТГ. В 20-х числах травня стало 10 БТГ (після чого відбувся прорив до траси Бахмут-Лисичанськ. Зараз уже 15 БТГ.

15 БТГ це вдвічі більше ніж кількість військ ворога на херсонському напрямку. Це майже скільки ж, скільки на 100км кілометровій лінії наступу довкола Слов’янська. Але попри таку концентрацію сил рф особливого успіху вони поки не мають. Бої жорстокі і важкі, але вже місяць ворог не може виконати свою задачу – відрізати Лисичанськ-Сєвєродонецьк. На певний час навіть здалося, що ворог відмовився від цієї ідеї і зробив ставку на штурм Сєвєродонецька.

При цьому сам Сєвєродонецьк зараз нібито переважно штурмують сили сепаратистів – 2-й армійський корпус «ЛНР». Можливо також «вагнерівці».
Про що це говорить:

 • Кількість БТГ все менше відповідає їх реальній потужності. Очевидно, що ці підрозділи мають істотний некомплект по особовому складу. Тому доводиться згрібати купу різноманітних підрозділів, аби зібрати наступальний потенціал.
 • Нашим військам дуже важко на цьому напрямку, але вони сильно вимотують ворога.
  Також цього тижня набула широкого розголосу історія про те, що від 35-ї армії залишилося кілька сотень солдат. При цьому її нібито не виводять із зони бойових дій. На початку війни 35-а армія була представлена на фронті 4-ма БТГ 38-ї і 34-ї механізованих бригад. Тобто близько 3000-4000солдат. А це означає, що 35-а армія втратила близько 90% свого задіяного особового складу (серед них можуть бути як військові втрати, так і ті, хто відмовився продовжувати воювати).
 • Зараз аналітики оцінюють бойову міць «менше як 1 БТГ» наступних підрозділів: 35-а моторизована бригада, 74-а моторизована бригада, 237-й танковий полк, 37-а моторизована бригада. Хоча на початку війни всі вони мали 2-3 БТГ. Там також може лишатись від кількох сотень до пів тисячі солдат, але не більше. 1-а танкова армія теж скоро може припинити своє існування. А колись рф збиралася захопити цією армією ледь не чверть України (на початку війни вона налічувала 18 БТГ, 10 з яких втратила ще в першій фазі війни).
  Отже ті 20 БТГ, які малюють на мапі, і які готуються до наступу на Слов’янськ зі сторони Ізюма-Лимана теж можуть мати істотний некомплект.
 • Виглядає це досить оптимістично і може бути так, що сил у рф вистачить тільки на останній великий штурм. Так, певна частина БТГ доукомплектовується силами прихованої мобілізації, але все одно реальна кількість і реальна потужність БТГ росіян падає. Вони все ще збирають ударні групи, але виглядають вони все більш строкато і неоднорідно. Видно, що постійно іде пошук резервів і перерозподіл сил з одного напрямку на інший. Росія вже не має сил наступати на кількох фронтах одночасно, хоча ще місяць тому активно атакувала на всіх напрямках. Після кожної перекидки іде сплеск активності 3-5 днів і знову згасання.
  Можливо за кілька тижнів ситуація буде більш однозначною. Сподіваємось, що обережний оптимізм справдиться.
  https://www.uawardata.com/

Автор: Володимир ДАЦЕНКО

Джерело: Facebook

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я