додому Поточні новини 2 вересня 2013 р. в Україні почала роботу оціночна місія ЄС з...

2 вересня 2013 р. в Україні почала роботу оціночна місія ЄС з питання лібералізації візового режиму

86

3В Україні сьогодні починає роботу оціночна місія ЄС, яка перебуватиме у Києві з метою аналізу прогресу виконання першої фази плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України. Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції, передає УНН.

Згідно повідомленню, в рамках роботи місії 3 вересня відбудуться експертні консультації, під час яких розглядатимуться три блоки питань: попередження і боротьба з корупцією, співробітництво з питань правової допомоги та Євроюстом, удосконалення законодавства у сфері захисту персональних даних.

Як повідомляв УНН, за словами наукового директора Інституту Євроатлантичного співробітництва Олександра Сушко, Україна не зможе виконати План дій з лібералізації візового режиму з ЄС без прийняття закону, який захищає від дискримінації на основі сексуальної орієнтації у трудових відносинах. Прийняття такого закону є загальним стандартом європейського права.

На переконання О.Сушка, законопроекти, які торкаються питань сексуальних меншин, непопулярні в традиційних суспільствах. І сьогодні, за його словами, Україна стоїть перед вибором між страхом перед терміном “сексуальна орієнтація” чи просуванням до безвізового режиму з ЄС.

За словами експертів, Україна недостатньо зробила для того, щоб отримати позитивний висновок Єврокомісії і Ради ЄС щодо виконання першої (законодавчої) фази Плану дії з лібералізації візового режиму з ЄС. На цьому напрямі існують дві основні проблеми, наголосили учасники “круглого столу”. По-перше, це проблеми із законодавством, яке регулює подолання та протидію дискримінації, і по-друге, проблеми із законодавством, яке регулює антикорупційну політику в Україні. Для вирішення цих питань необхідно ухвалення нових законів.

План дій з візової лібералізації Україна отримала від Євросоюзу на саміті Україна-ЄС 22 листопада 2010 року. Він розділений на дві фази виконання. У рамках першої фази Україна має внести потрібні зміни до чинного законодавства, а другої – імплементувати прийняті законодавчі зміни на практиці.

Як відомо, розгляд проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні (No2342) був відкладений на засіданні 14 травня.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я