додому ПОЛІТИКА Звіт ПАРЄ: Вибори Президента України пройшли без адмінресурсу

Звіт ПАРЄ: Вибори Президента України пройшли без адмінресурсу

81

3Київ. 23 червня 2014 (УНІАН). У звіті ПАРЄ, який 23 червня заслуханий на сесії Асамблеї, йдеться, що позачергові вибори Президента України пройшли, за висновками спеціальної комісії, без застосування адміністративного ресурсу. Звіт презентував Андреас Грос, який є представником Швейцарії.

У звіті йдеться, що спеціальна комісія Парламентської асамблеї дійшли висновку, що 25 травня дострокові президентські вибори в Україні характеризувалися високою явкою та чіткою рішучістю з боку влади провести справжні вибори відповідно до міжнародних зобов’язань, незважаючи на небезпечну ситуацію у двох східних регіонах країни.

Водночас у звіті відзначається, що були втручання у виборчий процес з боку збройних груп, були випадки залякування та насильства щодо громадян. У звіті засуджуються всі подібні випадки, зокрема і щодо членів виборчих комісій. Водночас у звіті йдеться, що комісії не відомо про випадки застосування адміністративного ресурсу, на відміну від попередніх виборів.

У звіті зазначається покращення правової бази, однак наголошується на необхідності прийняття єдиного виборчого кодексу. Що стосується фінансування виборчих кампаній, спеціальний комітет в черговий раз підкреслив необхідність більш надійних правових механізмів з регулювання фінансування виборчих кампаній. У звіті зауважується, що серйозне занепокоєння, як і раніше викликає вплив олігархів на перебіг виборів.

У звіті також йдеться, що легітимний Президент повинен негайно провести широкий діалог зі східними регіонами, щоб відновити довіру. Йдеться про неможливість військового вирішення кризи. Крім того, наголошується на необхідності децентралізації.

Спеціальна комісія вважає, що Парламентська асамблея повинна продовжувати тісну співпрацю з українською владою, за допомогою процедури моніторингу, і з Венеціанською комісією, з метою вирішення проблем, виявлених під час дострокових президентських виборів.

У звіті надається ряд рекомендацій українській владі:

прийняти єдиний виборчий кодекс;

повністю виконати рекомендації Парламентської асамблеї, Венеціанської комісії і рекомендацій Групи держав проти корупції (ГРЕКО), з метою посилення прозорості фінансування виборчої кампанії;

внести зміни до законодавства з метою гарантування більшого плюралізму ЗМІ під час виборчих кампаній, незалежності журналістів і зміцнення прозорості медіа-власності;

регулювати максимальну кількість виборців, зареєстрованих на виборчих дільницях відповідно до розміру приміщення, де розміщено комісію;

вивчити шляхи спрощення довгих і складних процедур підрахунку голосів у день виборів;

організувати навчальні курси для членів дільничних виборчих комісій для того, щоб підвищити рівень володіння процедурами в день виборів.

Асамблея готова допомогти Україні в реалізації цих важливих виборчих реформ, йдеться у документі.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я