додому Соціум Зрада та Перемога як індикатори емоційного стану суспільства

Зрада та Перемога як індикатори емоційного стану суспільства

648
Віктор Таран, Центр політичних студій та аналітики, експерт РПР з публічних фінансів

Київ, 17 травня 2016 року (ЛІГА.Блоги, Віктор ТАРАН). На жаль, останнім часом деякі українські журналісти досить часто свідомо (!) маніпулюють інформацією чи заголовками для того, щоб підвищити рейтинги статті чи видання. В Україні секрет рейтингової статті простий – настала чергова ? #? ЗРАДА

Яскравим прикладом такої маніпуляції є заголовки статей з останніми соціологічними дослідженнями Центру Разумкова. У досліджені чітко вказувалося, що 35% респондентів схвально оцінюють призначення Гройсмана, а понад 20% українців вірять, що цей уряд буде ефективнішим, ніж попередній. Але про це ніхто не згадав – більшість ЗМІ написали, що 40% незадоволені призначенням Гройсмана…? Отже чергова #ЗРАДА та ? #? ЗНЕВІРА у те, що позитивні зміни в країні настануть.

Українські журналісти забувають, що їхні статті формують найголовніше – емоційний стан суспільства! А після таких заголовків і «рейтингово-зрадливих статей», які вбивають Віру в Майбутнє Країни, ми всі спільно дивуємося, чому українці не хочуть жити в цій Країні та думають про еміграцію?

Олег Медвєдєв гарно описав «місію» ще одного рейтингового каналу «Шустер-LIVE». За його словами, емоції, з якими запрошені покидали студію вчора: надія – 38%, страх – 29%, приниження – 33%. Погоджуюся, що є підстави вважати, що такий же настрій, тобто домінування страху і приниження, Шустер посіяв і за межами аудиторії перед телевізорами.

Подібним дискурсом зловживають низка експертів, які у ЗМі та ФБ так само розганяють переважно пости про # ЗРАДА. Адже, як показує статистика, ці пости набирають у три-чотири рази більше «лайків», ніж пости чи статті про # ПЕРЕМОГА, а отже росте їхня персональна впізнаваність та рейтинговість.

Український філософ Сергій Дацюк у своїх статтях неодноразово наголошував: «дискурс та меседжі, які закладають у суспільство журналісти та політики формують Картинку Майбутнього Країни». І без «позитивного» настрою у людей (!!!) у те, що досягнути якісних змін можливо, якісні зміни не настануть!

Саме тому на журналістах, експертах, політологах зараз, як ніколи, лежить відповідальність за морально-емоційний стан українського суспільства, яке перебуває у посттравматичному стані після Майдану та тій Війні, яка триває на східних кордонах держави.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я