додому Поточні новини ЗМІ: Мінюст готує аргумент проти лікування Тимошенко за кордоном. Доля угоди про...

ЗМІ: Мінюст готує аргумент проти лікування Тимошенко за кордоном. Доля угоди про асоціації в руках Лукаш?

76

18Київ. 11 листопада 2013 (“Комерсант-Україна”). У Партії регіонів не мають наміру шукати варіантів лікування екс-прем’єра Юлії Тимошенко за кордоном. Такий висновок можна зробити із коментаря депутата від Партії регіонів Володимира Олійника, який він дав “Комерсант-Україна”.

Видання зазначає, що на засідання робочої групи з вироблення єдиного законопроекту про можливість лікування засуджених за кордоном, яке має відбутися у понеділок, опозиція підготувала кілька варіантів проекту.

Один із законопроектів передбачає внесення змін до ст. 84 Кримінального кодексу, де йдеться про можливість звільнення громадян, які отримали в місцях позбавлення волі важке захворювання. “Це найпростіший варіант з точки зору законодавчої техніки”, – пояснила депутат від “Удару” Ірина Геращенко.

У Партії регіонів визнають, що цей підхід юридично більш коректний. “Зараз ст. 84 КК говорить, що в разі тяжкої хвороби засуджений звільняється від відбування покарання. Якщо ж хвороба не важка (як у випадку Юлії Тимошенко), підхід повинен бути іншим – потрібні “тюремні канікули”, тобто суд повинен визначити термін лікування”, – прокоментував це Олійник.

“Якщо ми на засіданні групи узгодимо такий підхід, сформулювати його (у вигляді законопроекту) – не проблема, це можна зробити за півгодини”, – уточнив він.

Однак при цьому, Олійник зазначив, що “вивчаються й інші варіанти вирішення проблеми Юлії Тимошенко”.

Він також визнав, що навіть юридично прийнятний варіант внесення змін до КК скоріш за все буде заблокований. “Думаю, у понеділок я вийду із заявою, яка перекреслить також варіант зі ст. 84 КК. Я буду ґрунтуватися на одному серйозному документі, який я повинен отримати з Мін’юсту”, – заявив він, відмовившись уточнювати деталі.

І навіть якщо робочій групі вдасться узгодити компромісний проект, виникає нова проблема – брак часу. Місія Кокса – Кваснєвського вимагає, щоб на позачерговому засіданні ВР, яке відбудеться 13 листопада, закон про лікування ув’язнених був прийнятий в цілому.

“Такий графік навряд чи можливий. Якщо в середу хоч один депутат скаже, що у нього є поправка до закону, то я вас вітаю: ми автоматично входимо в процес підготовки до другого читання, який навіть за скороченою процедурою займає сім днів”, – наполягає Олійник.

Це означає, що закон вдасться прийняти не раніше 22 листопада, він буде опублікований не раніше 25 листопада, і до вільнюського саміту (28-29 листопада) буде технічно неможливо отримати судове дозвіл на виїзд Тимошенко за кордон.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я