додому Поточні новини Заступник гендиректора ДП «Інформаційний центр» Мін’юсту заявляє про рейдерське захоплення державних реєстрів

Заступник гендиректора ДП «Інформаційний центр» Мін’юсту заявляє про рейдерське захоплення державних реєстрів

120

8Подія. 4 жовтня 2013 (ПолітКом). Заступник генерального директора ДП «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України Вадим Хоруженко заявляє про рейдерське захоплення державних реєстрів. Про це він заявив 3 жовтня.

За словами Хоруженка, мова йде про 18 втрачених держреєстрів, серед яких одним із основних є реєстр прав власності на нерухомість, крім того, дані про шлюби, народження, смерті.

За слова Хоруженка, маючи такі дані, «нечисті на руку люди» можуть їх легко використати у своїх цілях, оскільки перевірити справжність документів через втрачений реєстр фактично неможливо.

Водночас, був оприлюднений відкритий лист колективу державного підприємства «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України, яке відповідає за роботу Єдиних та Державних реєстрів України.

В ньому зазначається, що «з 1 жовтня 2013 року робота усіх реєстрів Міністерства юстиції була припинена».

У листі Хоруженко «від імені трудового колективу Держінформюсту» офіційно повідомляє, що «відбулася не просто хакерська атака, а рейдерське захоплення державних реєстрів – тобто, усієї конфіденційної інформації про громадян України невідомими особами».

Як йдеться в листі: «23 вересня 2013 року був призначений новий керівник Держінформюсту Богданов Л.В. У перший же день роботи новий директор дав вказівку про копіювання всієї інформації баз даних, яке здійснювалося сторонніми людьми, що не є працівниками нашого підприємства. Під час копіювання інформації, ці приведені Богдановим Л.В. «хакери» зламали програмне забезпечення одного з серверів, чим і спричинили повну зупинку роботи усіх реєстрів. За нашими даними, інформація з реєстрів вже знаходиться у руках цих осіб-рейдерів».

За фактом втручання в інформаційні мережі Міністерства юстиції вже відкрито кримінальне провадження. Встановлено, що в результаті зупинення функціонування Державних реєстрів було порушено роботу державних органів, заподіяно значну майнову шкоду як Державному бюджету, так і громадянам України, які не змогли укласти договори купівлі-продажу, видати довіреності, зареєструвати свої речові права та інше.

Наразі проводяться невідкладні слідчі дії, встановлюється коло осіб, причетних до вчинення вказаного злочину.

Досудове розслідування кримінального провадження доручено Головному слідчому управлінню МВС. Процесуальне керівництво здійснюється Генеральною прокуратурою України.

Міністерство юстиції поступово відновлює функціонування єдиних та державних реєстрів. З метою виправлення помилок у роботі програмного забезпечення доступу до Державних реєстрів Державним підприємством «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України розроблено поновлення клієнтського програмного забезпечення, що усуває  існуючі проблеми.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я