додому Поточні новини Засідання Верховної Ради України пройшло у приміщенні комітетів ВР на вулиці Банковій...

Засідання Верховної Ради України пройшло у приміщенні комітетів ВР на вулиці Банковій – опозиція говорить про конституційний переворот

407

14 квітня Голова Верховної Ради України Володимир Рибак відкрив засідання парламенту, яке проходило у приміщенні комітетів ВР на вулиці Банковій.

Перед цим він закрив пленарне засідання від 2 квітня. Того дня спікер не зміг закрити засідання ВР, оскільки депутати від опозиції заблокували роботу парламенту після нерезультативного голосування за постанову про призначення виборів в Києві на 2 червня.

Перед відкриттям народний депутат від Партії регіонів Володимир Олійник від імені лічильної комісії оголосив, що у приміщенні на Банковій, де розпочалися депутатські збори, зареєструвалися 244 народні депутати.

Після цього було оголошено про відкриття засідання ВР.

Спікер Володимир Рибак на поставив на голосування першим питання про проведення засідання Верховної Ради на Банковій.

Це рішення підтримали всі присутні депутати.

Парламентська більшість також ухвалила рішення продовжити засідання і працювати без перерви, доки не розгляне усі питання порядку денного.

Зокрема, парламентська більшість ухвалила в першому читанні проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення інституційної системи захисту персональних даних» (№ 2282); ухвалила закон про внесення змін до додатка № 3 Закону ”Про державний бюджет України на 2013” щодо функціонування Міністерства доходів і зборів і Державної служби України з надзвичайних ситуацій; прийняла за основу проект закону про внесення змін до Закону ”Про угоди про розподіл продукції” (щодо державного регулювання укладення та виконання угод) (№ 2291); прийняла за основу проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення пені у разі невиплати заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої встановленої законом виплати або її затримки» (№2547); та ін..

Тим часом у сесійній залі Верховної Ради відбулися збори опозиції (фракцій «Батьківщина», «УДАР» та «Свобода») та ряду позафракційних народних депутатів.

Представники опозиційних фракцій, які не змогли потрапити на засідання ВР на Банковій, назвали події “новим ГКЧП”.

Лідер фракції “Батьківщина” Арсеній Яценюк заявив, що будь-яке рішення, прийняте народними депутатами поза межами сесійної зали парламенту, “є конституційним переворотом”. “Будь-яке рішення, яке буде прийнято поза межами парламенту, і, не дай бог, освячене Януковичем, є спробою конституційного перевороту, є прямою підставою для імпічмента Президента України”, – наголосив А.Яценюк.

Опозиція також вимагає від Президента України оприлюднити свою позицію стосовно подій у парламенті.

Голова фракції «Батьківщина» підкреслив, що за Регламентом ВР і законом опозиція могла б відкрити пленарне засідання парламенту. «Ми знаходимось в легітимному приміщенні Верховної ради. Ми легітимні депутати, а вони перестали бути такими після сьогоднішнього збіговиська», – наголосив .Яценюк.

За його словами, генпрокурор зобов’язаний порушити кримінальну справу за захоплення державної влади. «Дії, організатором яких виступив Президент Янукович, виконавцями яких виступив так званий голова Верховної Ради Рибак і 182 депутати, підпадають під дію статті 109 Кримінального кодексу України: незаконне захоплення влади та посягання на конституційний лад. Санкція за цією статтею передбачає 10 років тюрми, а не 5 років перебування в парламенті», – наголосив А.Яценюк.

Він нагадав, що опозиція висунула до влади дуже чіткий перелік вимог, одна з яких – призначення виборів у Києві. «Вибори в місті Києві – це не просто право киян обрати свого мера, якого немає вже протягом року. Це лакмусовий папірець – чи відбудуться вибори Президента України. Янукович пробує: якщо він відтермінує або скасує вибори мера Києва, так само він хоче зробити з президентськими виборами – або через референдум незаконно продовжити свої повноваження, або так само в підворітні змінити закон про вибори Президента і обрати себе в один тур», – переконаний голова фракції «Батьківщина».

А.Яценюк наголосив, що опозиція також вимагає скасування пенсійної реформи та відставки уряду. Він стверджує, що 3 квітня 7 комітетів ВР проголосували «за недовіру уряду Миколи Азарова».

На переконання А.Яценюка, «влада штовхає опозицію і народ України на радикальний сценарій».

“Тільки засобами парламентської боротьби сьогодні не захистити українську Конституцію, державу і народ. Ми розпочали акцію „Вставай, Україно!“. І після сьогоднішніх спроб незаконного захоплення влади, Україна таки повстане. Це акція не опозиції — це акція народу України по захисту своїх прав”, — сказав голова фракції “Батьківщина”.

Як зазначив заступник голови фракції “УДАР” Віталій Ковальчук, акцію “Вставай, Україно!” планується провести в неділю, 7 квітня, в Києві.

Також, лідер фракції «Свобода» Олег Тягнибок від імені опозиції закликав киян взяти участь в акції протесту. Він зазначив, що необхідно вийти всім, “щоб виступити проти влади”.

Партія «Єдиний Центр» також вважає проведення засідання Верховної Ради України поза приміщенням парламенту спробою державного перевороту. Про що йдеться у заяві колегії лідерів «Єдиного Центру» поширеній у ЗМІ.

Юрій Кармазін також заявив, що рішення, які приймаються парламентом за межами сесійної зали Верховної Ради, є неконституційними, нелегітимними. Ю.Кармазін зазначив, що єдиним виключенням може бути проведення такого засідання у разі введення воєнного чи надзвичайного стану.

“Це величезний крок до розколу держави. Я вважаю, що це на користь нашим зовнішнім ворогам, ворогам незалежності та економічної самостійності нашої держави”, – вважає Ю.Кармазін.

На його думку, Президент України мав би терміново провести консультації з представниками парламентських фракцій, а також з представниками громадського суспільства.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я