додому ПОЛІТИКА ЗАКОН УКРАЇНИ та пояснювальна записка до нього про амністію протестуючих

ЗАКОН УКРАЇНИ та пояснювальна записка до нього про амністію протестуючих

161
typical.if.ua
typical.if.ua

Проект

вноситься народними депутатами України

Петренком П.Д.

Карпунцовим В.В.

Махніцьким О.І.

Мірошниченком Ю.Р.

Шуфричем Н.І.

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань

 

Стаття 1. Звільнити від відповідальності осіб, які були учасниками акцій протесту та масових заходів щодо їхніх дій і рішень у період з 21 листопада 2013 року і до дня набрання чинності цим Законом.

 

Стаття 2. Всі кримінальні провадження та провадження щодо вчинення адміністративних правопорушень, відкриті з приводу подій, визначених статтею 1 цього Закону, підлягають закриттю.

 

Стаття 3. Нові кримінальні провадження та провадження щодо вчинення адміністративних правопорушень не можуть бути відкриті з приводу подій, визначених статтею 1 цього Закону.

 

Стаття 4. Особи, притягнуті до кримінальної відповідальності, відповідальності за адміністративні правопорушення з приводу подій, визначених статтею 1 цього Закону, підлягають звільненню від відповідальності та визнаються такими, що не мають судимості, відповідальності за адміністративні правопорушення. Уповноваженим органам прийняти рішення, що випливають з цього Закону, протягом 10 днів з дня набрання чинності цим Закону.

Стаття 5. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради

                      України

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

Відповідно до Конституції України зміст і спрямованість діяльності держави визначають права і свободи людини, утвердження і забезпечення  яких є головним обов’язком держави.

Крім того, Основний Закон визначає Україну як демократичну, соціальну, правову державу, головним обов’язком якої є утвердження і забезпечення прав і свобод людини і громадянина.

Політика держави має ґрунтуватися на безумовному додержанні Конституції та законів України, загальновизнаних принципів і норм міжнародного права та спрямовуватися на зміцнення демократичних засад суспільного і державного життя.

Як відомо, починаючи з 21 листопада 2013 року в Україні тривають мирні акції протесту, викликані призупиненням підготовки до підписання  Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Право громадян збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, закріплене в статті 39 Конституції України, є їх невідчужуваним і непорушним правом, гарантованим Основним Законом України.

Це право є однією з конституційних гарантій права громадянина на свободу свого світогляду і віросповідання, думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань, на використання і поширення інформації усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір, права на вільний розвиток своєї особистості тощо.

 

2. Мета і цілі прийняття проекту Закону

Метою прийняття законопроекту є усунення негативних наслідків та недопущення переслідування осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону

Законопроектом пропонується звільнити від відповідальності осіб, які були учасниками акцій протесту та масових заходів у період з 21 листопада 2013 року і до дня набрання чинності цим Законом.

Також передбачається, що всі кримінальні провадження та провадження щодо вчинення адміністративних правопорушень, відкриті з приводу подій, пов’язаних із зазначеними акціями протесту та масовими заходами, підлягають закриттю.

При цьому нові кримінальні провадження та провадження щодо вчинення адміністративних правопорушень не можуть бути відкриті з приводу подій, пов’язаних із зазначеними акціями протесту та масовими заходами.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами у даній сфері правового регулювання є Конституція України, Кримінальний кодекс України, Кримінальний процесуальний кодекс України, Кримінально-виконавчий кодекс України.

Прийняття проекту Закону не потребуватиме внесення змін та доповнень до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття даного Закону дозволить усунути негативні наслідки та не допустити переслідування осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення акцій протесту та масових заходів.

Народні депутати України                                     

Петренко П.Д.

Карпунцов В.В.

Махніцький О.І.

Мірошниченко Ю.Р.

Шуфрич Н.І.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я