додому ПОЛІТИКА СОЦІАЛЬНИЙ МАНІФЕСТ МАЙДАНУ: ПОЛІТИКА ЩОДЕННОЇ РОБОТИ

СОЦІАЛЬНИЙ МАНІФЕСТ МАЙДАНУ: ПОЛІТИКА ЩОДЕННОЇ РОБОТИ

101
versii.if.ua
versii.if.ua

СОЦІАЛЬНИЙ МАНІФЕСТ МАЙДАНУ:

ПОЛІТИКА ЩОДЕННОЇ РОБОТИ

Народ України вийшов на вулиці  відстоювати своє конституційне право жити у вільній країні в достатку і гідності, та як єдине джерело влади – впливати на соціальні процеси в країні.

Ми, представники громадянського суспільства об‘єднані спільними демократичними цінностями поваги до людської гідності, прав людини та громадянина, свободи волевиявлення, верховенства права та соціальної справедливості, не можемо залишатися осторонь процесів, які відбуваються в Україні та вважаємо за необхідне включити вимоги щодо зміни соціальної політики держави до порядку денного Євромайдану.

Як організації, які десятиліттями забезпечують соціальний захист потребуючим верствам населення в Україні, ми не можемо і не хочемо сподіватися на обіцянки соціального добробуту у майбутньому. Ми не хочемо чекати на соціальні реформи 10-20 років та жити в суспільстві «керованої бідності», в соціальній «реальності» спотвореній економічною та політичною доцільністю чиновницького апарату.

Ми хочемо мати нову соціальну політику вже тут і зараз. Ми хочемо будувати Європу тут.

Бути посередниками реалізації чужих політичних планів і намірів не достатньо, ми повинні боротися з інертністю влади не від Майдану до Майдану, боротьба за соціальні реформи – це щоденний майдан на робочому місці.

Високі соціальні стандарти країн Західної Європи – це результат багаторічної ЩОДЕННОЇ боротьби громадян цих країн за свої права. Тому ми не просимо неможливого, а вимагаємо створення таких політичних і законодавчих умов, при яких українці самі зможуть організувати опіку для себе і своїх близьких, створити ефективну систему  соціальних послуг у кожному населеному пункті, у місті і селі. Ми не потребуємо допомоги, ми потребуємо, щоб  нам не заважали  відбудовувати нашу країну.

У період системної трансформації української економіки і політичної системи, ми вважаємо запорукою її успішності на користь народу України – кардинальну реформу соціальної сфери і державного управління.

Ми вважаємо, що базовими принципами соціальної реформи є три «С»: субсидіарність, самоуправління і самоорганізація.

Необхідною складовою для підтримки будь-якої політичної сили громадянським суспільством є наявність чітко виписаних контурів соціальної реформи.

Ми пропонуємо:

1. створити «Штаб соціальних реформ» для узгодження з фахівцями і різноманітними соціальними організаціями пакету соціальних вимог; 2. включити в політичні вимоги Майдану соціальну складову і забезпечити її визнання політичними лідерами; 3. випрацювати Стратегію перехідного періоду від системи «керованої бідності» до європейської соціальної політики; 4. випрацювати план дій з конкретними термінами  виконання:

    •    по зміні  нормативно-правового поля;

    •    по зміні структури управління соціальною політикою;

    •    по роздержавленню і децентралізації соціальної сфери.

Закликаємо неполітичних лідерів Майдану, неурядові організації України, підтримати цю вимогу і захистити очікування та інтереси українців, які сподіваються на зміни на краще уже тут і зараз.

МЕМОРАНДУМ ПІДПИСАЛИ:

Керівник лобістської групи Міжнародного благодійного фонду «Карітас України»

Дзвенислава Чайківська

Директор Всеукраїнського благодійного фонду «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій»

Наталія Підлісна

Координатор Робочої групи «Соціальний діалог та справедливість» Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства

Ростислав Дзундза

Директор Української федерації убезпечення

Галіна Третьякова

Координатор руху «Ми-європейці»

Дмитро Крикун

Голова пацієнтської організації ЮКАБ

Дмитро Шерембей

Виконавчий директор «Бюро соціальних  та політичних розробок»

Ігор Камінник

попередня статтяЗАКОН УКРАЇНИ та пояснювальна записка до нього про амністію протестуючих
наступна статтяЕвромайдан. План победы гражданского общества

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я