додому ПОЛІТИКА СОЦІАЛЬНИЙ МАНІФЕСТ МАЙДАНУ: ПОЛІТИКА ЩОДЕННОЇ РОБОТИ

СОЦІАЛЬНИЙ МАНІФЕСТ МАЙДАНУ: ПОЛІТИКА ЩОДЕННОЇ РОБОТИ

101
versii.if.ua
versii.if.ua

СОЦІАЛЬНИЙ МАНІФЕСТ МАЙДАНУ:

ПОЛІТИКА ЩОДЕННОЇ РОБОТИ

Народ України вийшов на вулиці  відстоювати своє конституційне право жити у вільній країні в достатку і гідності, та як єдине джерело влади – впливати на соціальні процеси в країні.

Ми, представники громадянського суспільства об‘єднані спільними демократичними цінностями поваги до людської гідності, прав людини та громадянина, свободи волевиявлення, верховенства права та соціальної справедливості, не можемо залишатися осторонь процесів, які відбуваються в Україні та вважаємо за необхідне включити вимоги щодо зміни соціальної політики держави до порядку денного Євромайдану.

Як організації, які десятиліттями забезпечують соціальний захист потребуючим верствам населення в Україні, ми не можемо і не хочемо сподіватися на обіцянки соціального добробуту у майбутньому. Ми не хочемо чекати на соціальні реформи 10-20 років та жити в суспільстві «керованої бідності», в соціальній «реальності» спотвореній економічною та політичною доцільністю чиновницького апарату.

Ми хочемо мати нову соціальну політику вже тут і зараз. Ми хочемо будувати Європу тут.

Бути посередниками реалізації чужих політичних планів і намірів не достатньо, ми повинні боротися з інертністю влади не від Майдану до Майдану, боротьба за соціальні реформи – це щоденний майдан на робочому місці.

Високі соціальні стандарти країн Західної Європи – це результат багаторічної ЩОДЕННОЇ боротьби громадян цих країн за свої права. Тому ми не просимо неможливого, а вимагаємо створення таких політичних і законодавчих умов, при яких українці самі зможуть організувати опіку для себе і своїх близьких, створити ефективну систему  соціальних послуг у кожному населеному пункті, у місті і селі. Ми не потребуємо допомоги, ми потребуємо, щоб  нам не заважали  відбудовувати нашу країну.

У період системної трансформації української економіки і політичної системи, ми вважаємо запорукою її успішності на користь народу України – кардинальну реформу соціальної сфери і державного управління.

Ми вважаємо, що базовими принципами соціальної реформи є три «С»: субсидіарність, самоуправління і самоорганізація.

Необхідною складовою для підтримки будь-якої політичної сили громадянським суспільством є наявність чітко виписаних контурів соціальної реформи.

Ми пропонуємо:

1. створити «Штаб соціальних реформ» для узгодження з фахівцями і різноманітними соціальними організаціями пакету соціальних вимог; 2. включити в політичні вимоги Майдану соціальну складову і забезпечити її визнання політичними лідерами; 3. випрацювати Стратегію перехідного періоду від системи «керованої бідності» до європейської соціальної політики; 4. випрацювати план дій з конкретними термінами  виконання:

    •    по зміні  нормативно-правового поля;

    •    по зміні структури управління соціальною політикою;

    •    по роздержавленню і децентралізації соціальної сфери.

Закликаємо неполітичних лідерів Майдану, неурядові організації України, підтримати цю вимогу і захистити очікування та інтереси українців, які сподіваються на зміни на краще уже тут і зараз.

МЕМОРАНДУМ ПІДПИСАЛИ:

Керівник лобістської групи Міжнародного благодійного фонду «Карітас України»

Дзвенислава Чайківська

Директор Всеукраїнського благодійного фонду «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій»

Наталія Підлісна

Координатор Робочої групи «Соціальний діалог та справедливість» Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства

Ростислав Дзундза

Директор Української федерації убезпечення

Галіна Третьякова

Координатор руху «Ми-європейці»

Дмитро Крикун

Голова пацієнтської організації ЮКАБ

Дмитро Шерембей

Виконавчий директор «Бюро соціальних  та політичних розробок»

Ігор Камінник

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я