додому Поточні новини Яценюк і К? пропонують ліквідувати Конституційний суд. Експерти здивовані: чому опозиція не...

Яценюк і К? пропонують ліквідувати Конституційний суд. Експерти здивовані: чому опозиція не подала вчасно альтернативний законопроект…

111

10Подія. 12 вересня 2013. Опозиція пропонує ліквідувати Конституційний суд і передати його функції Верховному суду. Таку пропозицію озвучив глава фракції “Батьківщина” Арсеній Яценюк у ході Міжнародної конференції “Українське правосуддя – вимірювання в контексті європейських стандартів” у четвер у Києві, передає “Українська правда“.

“Ми вважаємо, що базова норма української Конституції, яка визначає, що Верховний суд є вищою інстанцією в судах загальної юрисдикції, повинна бути наповнена змістом. Перший крок до цього наповнення змістом має стати ліквідація Конституційного суду”, – сказав Яценюк.

Він підкреслив, що репутація Конституційного суду, що він “є кишеньковим органом, наприклад, чинного президента щодо зміни української Конституції без волі українського парламенту і українського народу”.

Яценюк зазначив, що опозиція переконана, що функцію конституційну юрисдикцію необхідно передати Верховному суду.

За його словами, внаслідок десятка судових реформ в Україні у Верховного суду навмисне відібрали його повноваження для того, щоб створити ряд спеціалізованих судів, призначити в них “своїх” голів судів, і вирішувати свої особисті проблеми.

“Ми вважаємо, що, по-перше, необхідно змінити принцип формування Верховного суду, а по-друге, відновити компетенцію Верховного суду”, – підкреслив лідер опозиційної фракції.

За словами Яценюка, Верховний суд, серед іншого, повинен забезпечити однакове виконання законодавства всіма судами. “Це крок до певного європейського прецеденту”, – сказав він.

ПолітКому” коментує ситуацію юрист Яков ЯЛКОВ: Епатажні заяви пана Яценюка не є новими. Власне про можливість ліквідації Конституційного суду та передання функцій конституційного судочинства до Верховного Суду України мова йшла давно. В самій Конституційній Асамблеї про це говорили під час розробки проекту Концепції змін до Конституції України. Проте, більшість експертів сходяться на тому, що попри упослідженість самого КС, його залежності від влади, здійснення конституційного судочинства має відбуватися окремою інституцією. Конституційні суди дають змогу виправляти помилки представницької системи і розвивати її демократичну функціональність. Окрім того (і я тут повністю поділяю думку П’єра Розанвалона), конституційні суди дають змогу підвищити якість політичного діалогу. Контроль конституційності веде в усіх випадках до нового погляду на основні політичні дебати, вводячи в них нові форми аргументації. Ми бачили це на прикладі відміни смертної кари в Україні. Це було коли КС приймав справді справедливі, аргументовані рішення. Зараз ситуація в КССС м’яко кажучи не найкраща. Проте, я сподіваюся, що з часом КС поверне свою вагому роль в інституційно-правовому дизайні України.

Що ж до проекту Яценюка та опозиції про ліквідацію КС, то де вони з ним були, коли до ВР було передано законопроект про посилення гарантій незалежності суддів, за авторства Андрія Портнова? Нагадаю, що тоді опозиція “не встигла” подати альтернативний текст законопроекту в 15 денний термін. Свої підписи відкликали члени фракції “УДАР”. Тому Яценюку не залишається нічого іншого як виступати в ролі “паперового тигра” який лякає владу прожектерськими ініціативами.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я