додому Поточні новини Володимир СЕМИНОЖЕНКО: Впровадження в Україні євростандартів якості матеріалів промпродукції потребує наукового супроводу

Володимир СЕМИНОЖЕНКО: Впровадження в Україні євростандартів якості матеріалів промпродукції потребує наукового супроводу

71

10Київ. 18 жовтня 2013 (Урядовий портал). Впровадження в Україні європейських стандартів якості матеріалів (REACH, ROHS), з яких виготовляється вся промислова продукція, потребує серйозного наукового супроводу промислового виробництва в країні. На цьому наголосив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко в інтерв’ю журналістам під час робочої поїздки на Харківщину.

Він наголосив, що підписання Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з ЄС відкриває нашій державі шлях до безперешкодного виходу на ринок Європи. «Це, безумовно, створює великі можливості для зростання вітчизняного бізнесу. Але водночас умови роботи на європейському ринку вимагають і кардинальних змін, як в якості української продукції, так і в методах контролю якості», – зазначив Голова Держінформнауки.

Зокрема, нагальним стає імплементація європейських стандартів якості матеріалів (REACH, ROHS), з яких виготовляється вся промислова продукція в країні.

За його словами, застосування цих стандартів для сертифікації продукції неможливо без наявності досить поточної науково-технічної бази, здатної забезпечити правильне та надійне визначення вмісту шкідливих компонентів у промислових матеріалах. Для цього необхідно мати не тільки обладнання та кваліфіковані кадри, а й досвід та науково-технічних доробок у розробці методів аналізу матеріалів.

«Тому сертифіковану лабораторію з аналізу якості матеріалів на відповідність європейським стандартам неможливо створити на порожньому місці за жодні гроші. Це можна зробити тільки на базі активно працюючої наукової установи. По суті можна сказати, що застосування на практиці Європейських стандартів REACH та ROHS означає науковий супровід промислового виробництва в країні», – наголосив Володимир Семиноженко.

Він повідомив, що на сьогодні в Україні є лише одна аналітична лабораторія, яка відповідає всім вимогам для проведення таких аналізів. Вона організована на базі НТК «Інститут монокристалів» НАН України і вже сертифікована відповідно до стандарту ROHS та завершує підготовку до сертифікації згідно з вимогами стандарту REACH. Але поки що вітчизняний бізнес не розуміє необхідності реальної перевірки якості своєї продукції на відповідність європейським стандартам.

«А вже перші аналізи показали, що проблеми з якістю матеріалів в українських виробників є. і сподівання на традиційне слов’янське «авось» у Європі не пройде, адже виявлення невідповідності хоча б однієї партії продукції вимогам стандартів призведе до заборони випуску всієї продукції підприємства до проходження повної повторної сертифікації. Це великі втрати для бізнесу – причому і грошей, і часу. В Європі набагато дешевше випускати якісну продукцію, чим сподіватися на не виявлення браку. Це повинні зрозуміти українські бізнесмени і активно розпочати підготовку до таких умов ведення бізнесу. І тут вітчизняна наука може реально дуже допомогти з виходом на європейський ринок», – заявив Голова Держінформнауки.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я