додому Поточні новини Віктор МЕДВЕДЧУК: Ніякого розколу ВР не було б, якби народ міг припинити...

Віктор МЕДВЕДЧУК: Ніякого розколу ВР не було б, якби народ міг припинити її повноваження через референдум

192

5

В тому випадку, коли парламент, уряд, чиновник чи Рада будь-якого рівня не відповідають інтересам людей і не мають підтримки більшості громадян, саме громадяни повинні мати право і можливість висловити їм недовіру та припинити їх повноваження. Про це у своєму блозі написав лідер Громадського руху “Український вибір” Віктор Медведчук.

В.Медведчук наголосив, що в період його роботи на посаді заступника голови Верховної Ради України у 2000 році, коли він після тривалого протистояння у Верховній Раді між парламентською більшістю і лівими опозиційними силами очолив парламентську більшість, були прийняті необхідні рішення, які відповідають вимогам Конституції України, і парламентська більшість перейшла працювати в Український дім.

Згодом це було предметом розгляду Конституційного суду, куди опозиційні сили звернулися з проханням визнати всі рішення, прийняті 21 січня і 1 лютого в Українському домі неконституційними. Конституційний суд встановив, що в зазначених діях не було порушення принципів Конституції України, які є основою конституційного ладу держави.

Це був той випадок, коли Конституційний суд розглядав справу по суті. Воно розглядалося в Конституційному суді протягом декількох тижнів. Вивчалися документи, опитувалися свідки, експерти, спеціалісти, представники сторін. Я давав пояснення Конституційному суду і відповідав на запитання суддів протягом 6 годин.

Але сьогодні я вважаю важливим сказати про інше. Задовго до парламентських виборів Рух “Український вибір” стверджував, що ці вибори нічого не змінять. І я неодноразово, ще на початку минулого року, говорив, що ставлення народу до новообраної Раді через півроку після виборів буде таким же, як і до Верховної Ради, яка закінчить свою каденцію в 2012 році.

Я не ворожка. Мій прогноз і впевненість будувалися на тому, що будь-які вибори нічого не змінять і нічого не означатимуть, якщо не буде контролю над владою, який повинен здійснювати український народ.

Саме тому головним стратегічним завданням Руху Український вибір є впровадження механізму реалізації влади безпосередньо народом – через референдуми. І в тому випадку, коли парламент, уряд, чиновник чи Рада будь-якого рівня не відповідають інтересам людей і не мають підтримки більшості громадян, саме громадяни повинні мати право і можливість висловити їм недовіру та припинити їх повноваження. Якби такий дамоклів меч був у руках народу, то, повірте, ніякого розколу у Верховній Раді не було б. А так ми з вами повинні чекати 4,5 року, щоб переобрати Верховну Раду. Вдумайтеся в це!”, – зауважив В.Медведчук.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я