додому Поточні новини Катеринчук просить ВАСУ визнати протиправним засідання парламенту на Банковій

Катеринчук просить ВАСУ визнати протиправним засідання парламенту на Банковій

252

45 квітня народний депутат України Микола Катеринчук подав до Вищого адміністративного суду України позов про визнання протиправними дій Верховної Ради України щодо проведення пленарного засідання 4 квітня в іншому приміщенні, аніж будинок парламенту за адресою вул. Грушевського, 5.

Зокрема М.Катеринчук стверджує, що стаття 2 Регламенту ВРУ допускає проведення засідання в іншому приміщенні, але рішення про це має прийматись самим парламентом і бути оформлено відповідним актом – постановою. «Натомість, за словами голови ВРУ Володимира Рибака, рішення щодо проведення пленарного засідання у приміщенні комітетів ВРУ на Банковій було ухвалено не парламентом, а «зборами депутатів» за участю депутатів фракцій ПР, КПУ та деяких позафракційних. Відтак, ніким не уповноважений суб’єкт – «збори депутатів», перебрали на себе ті повноваження, які віднесені до компетенції ВРУ. За подібним підходом можна провести засідання парламенту будь-де, навіть не обов’язково в Україні, та ухвалити будь-яке рішення. Таким чином, є ознаки узурпації влади», – вважає позивач.

«Діями парламенту мене було позбавлено можливості реалізовувати своє право як народного депутата, що встановлено та гарантовано Конституцією та Законом «Про статус народного депутата України», а також позбавлено можливості виконувати свої обов’язки депутата. Більше того, на цьому засіданні ВРУ ухвалювала юридично значимі рішення – приймала закони. Відтак, суд має визнати дії ВРУ протиправними», – вважає М.Катеринчук.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я