додому Поточні новини Відсьогодні доходи за депозитами оподатковуються

Відсьогодні доходи за депозитами оподатковуються

77

2Київ. 1 липня 2014 (УНІАН). З сьогоднішнього дня, 1 липня, набув чинності закон України про запобігання фінансовій катастрофі та створення умов для економічного зростання в Україні, яким, зокрема, запроваджується прогресивна шкала оподаткування пасивних доходів громадян з базовою ставкою 15%.

Згідно із законом, до пасивних доходів відносяться доходи у вигляді відсоткових платежів за банківськими вкладами та облігаціями, роялті та доходи від оренди майна. Оподатковуються доходи, які сумарно перевищують 20 тис. грн. Ставка 15% застосовується до доходів від 20 тис. грн до 236 тис. грн (204 прожиткових мінімумів), ставка 20% – до доходів до 1 млн грн (396 прожиткових мінімумів), 25% – до загальних пасивних доходів понад 1 млн грн, передає «УНІАН».

Нагадаємо, представники банків, Міністерства фінансів та Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики досягли консолідованої позиції щодо скасування оподаткування доходів за депозитами громадян з прогресивною шкалою, введення якого передбачено з 1 липня 2014 року, про що повідомила Незалежна асоціація банків України 26 червня.

За інформацією асоціації, замість податку за прогресивною шкалою очікується введення податку за фіксованою ставкою 15%, при цьому банки виконуватимуть функцію податкового агента й утримуватимуть податок при нарахуванні відсотків, а вкладники звільняються від обов’язку декларувати доходи у вигляді відсотків за депозитами.

Це передбачено в узгодженому варіанті законопроекту, внесення якого на розгляд Верховної Ради заплановано на 1 липня. Наразі проект на парламентському сайті не зареєстрований.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я