додому Поточні новини Парламентська асамблея ОБСЄ в своїй резолюції називає дії Росії військовою агресією на...

Парламентська асамблея ОБСЄ в своїй резолюції називає дії Росії військовою агресією на догоду власним інтересам

79

Київ. 1 липня 2014 (ЛІГА-новини). Парламентська асамблея Організації з безпеки і співробітництва в Європі сьогодні підтримала проект резолюції “Очевидне, грубе і невиправлене порушення гельсінкських принципів Російською Федерацією щодо України”. Документ, автором якого виступив американський сенатор Бенджамін Кардін, підтримали 92 делегати, проти проголосували – 30, утрималися – 27. Текст резолюції оприлюднено на сайті ОБСЄ.

ОБСЄ засуджує очевидне, грубе і невиправлене порушення гельсінкських принципів Російською Федерацією щодо України, в тому числі особливо кричуще порушення суверенітету і територіальної цілісності цієї країни; вважає такі дії, що включають військову агресію і різні форми примусу, спрямовані на утиск властивих суверенітету України прав в догоду власним інтересам Російської Федерації, неспровокованими і заснованими на абсолютно безпідставних припущеннях і приводах”, – сказано в документі.

Згідно резолюції, ОБСЄ заявляє “про тверду підтримку суверенітету, політичній незалежності, єдності і територіальній цілісності України, як це визначено Конституцією країни і в її міжнародно-визнаних кордонах”.

Організація також підтвердила право України на вступ або відмову від членства в міжнародних організаціях, бути чи не бути стороною двосторонніх або багатосторонніх договорів, включаючи право бути чи не бути стороною союзних договорів або дотримуватися нейтралітету. Крім того, резолюцією ОБСЄ визнала кримський псевдореферендум від 16 березня “нелегітимним і незаконним актом, результати якого не мають ніякої юридичної сили”.

“ОБСЄ закликає всі держави-​​учасники відмовлятися від визнання насильницької анексії Криму Російською Федерацією; закликає також всі держави-​​учасники до підтримки узгодженої і повністю обгрунтованої міжнародної реакції на дану кризу і приєднання до неї”, – йдеться в документі.

Організація закликала РФ припинити втручання в Україні “та привести свої дії в рамках відносин з Україною і з усіма державами-учасницями відповіднодо Гельсінських принципів”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я