додому Блоги ВІДНОВЛЕННЯ ДОВІРИ ТА ДІАЛОГУ. БУДУВАТИ МОСТИ, А НЕ СТІНИ

ВІДНОВЛЕННЯ ДОВІРИ ТА ДІАЛОГУ. БУДУВАТИ МОСТИ, А НЕ СТІНИ

88

Втрата Довіри та наростання Страху відчувається мені все більше і частіше. Люди, мої знайомі, буквально залякані, бояться висловлювати свою точку зору і це не ок.

Мені в особисті пишуть, що я сміливий, що підсвічую різного роду проблеми в час такого соціального напруження, коли суспільство настільки поляризоване, а мені просто дискомфортно жити в страху.

І якщо вже дивитись через призму Страху і Любові, то звідки він насправді береться той страх – де його джерело, хто його генерує найбільше. Ворог війна – та ні наче вже навчились із цим жити. Можливо невизначеність, а тоді кого вона страшить найбільше…

Індекс страху і жадібності

Як я відчуваю найбільше він відчутний там, де треба щось приховувати чи навпаки треба поспішати, дуже поспішати.

Читав учора звернення нашумівшого бізнесмена, якого силовики поспішають засудити і конфіскувати його бізнес активи.

То він так і каже – таке відчуття, що вони всі кудись ну дуже поспішають. Надто нагадує минулі часи позапроцедурних дій.

Бо можливо вони знають, що тут не надовго, а ми тут надовго. У цьому різниця.

Це нам тут жити – і ми не збираємося жити в страху і ненависті – ми Любимо те, що робимо створюємо в цих містах і селах, Любимо це суспільство і хочемо бути його частиною. А не відмежовуватись від нього високими парканами. Ми закладаємо цю Любов у все, що нас оточує.Ми гуртуємось у тематичні спільноти від різного роду криз та загроз, підтримуємо своїх в тій чи іншій формі навіть теплим словом. І я бачу відчуваю особисто цю Любов під кожним своїм постом. Близьких людей однодумців. І це мене дуже наповнює.

Любов і Довіра – то є наша формула успіху. І ми відстоюватимемо своє право на цю Любов, бо ми – суспільство і є основа цієі країни – не корумпована влада, яка формує кишенькові інституції – все це наносне і його не залишиться. Їх вплив і сила, якщо вона тримається на Страху та Жадібності тимчасові. Як були тимчасові до цього прізвища, які так колись лякали, а зараз їх і не чути.

Будувати мости, а не стіни.

Я кілька разів чув таку фразу, що єдиний шлях нашого демократичного розвитку – це перехід під ручне управління розвинутих країн.

Допускаю такий варіант, але ми на рівні нашої мережі екопоселень та громадської організації вже працюємо з європейцями близько 5 років.

І все, що вони постійно кажуть – відновлюйте Діалог з владою, виходьте назовні, робіть міжсекторальну комунікацію. Нехай ваш Голос звучить гучніше – формуйте власну систему адаптивного лідерства, практикуйте Ненасильницьку комунікацію.

Будуйте мости а не стіни.

Миротворчі кола. Якось я вивчаючи системне лідерство почув про такий інструмент, як миротворчі кола. Це дуже давній інструмент запозичений в канадських індіанців. Він орієнтований на те, щоби організовувати кола, орієнтовані на відновлення комунікації між конфліктними сторонами, які можливо ніколи до цього не комунікували у такому складі.

Наприклад у нашому випадку – це громадські активісти, екологи, голови тергромад, агрохолдинги, лісники – зазвичай конфліктні сторони на нашому рівні і запропонувати їм почути одне одного.

Не секрет, що у нас зараз всі капсулювались бізнес, влада, жірналісти, громадські організації – всі гуртуються та збирається якось окремо і це звісно формує постійне відчуття поляризації суспільства.

Ліві проти правих

Бідні проти багатих.

Військові проти “ухилянтів”.

“Залишились” проти “поїхали”.

Дивним для мене досі є той факт відсутності діалогі між суспільством, промисловцями, владою, силовиками та військовими (тцк та місцевою владою) – я думаю що там би вирішилось оптимізувалось маса питань. І інколи мені здається дуже багатьох непорозумінь можна було б уникнути, підсвітивши наболілі і часто дуже типові проблеми.

Ми почали практикувати такого роду недільні кола з спільнотами, де у нас був втрачений діалог. Не було довіри. І маса різного роду страхів та конспірологічних домислів.

А у нас інколи це досить різнобічно ідейні люди. З якими дуже непросто буває знайти спільну мову.

Робили і кроссекторальні зустрічі з представниками громад влади бізнесу.

Часто саме недовіра – є ключовою проблемою відсутності діалогу.

Як каже Анатолій Ткачук:

Нема довіри, нема співробітництва. Нема співробітництва нема довіри. Розірвати це коло дуже складно. Але зробити це може лише місцеве лідерство – голови громади, окремих активістів різних груп жителів. Це потребує великих інтелектуальних зусиль і психологічної стійкості. Адже потрібно витримати напочатку купу негативної енергії, яка накопичена і яку кожен хоче викинути на когось.

Тут напевне значну роль грає психологічне налаштування багатьох: світ не дружній до людини.

Насправді налаштування на парадигму: світ дружній для людини, може змінити все.

Я дуже вірю, що саме відновлення Довіри та Комунікації через внутрішню Любов допоможе нам вистояти перед багатьма викликами та сформувати нову культуру спілкування, вирішення конфліктів та створення державний інституцій нового рівня.

Я спілкуюся бачуся з нашими людьми в різних умовах і бачу наскільки ми свідомі духовні чисті. Які ми прогресивні та цивілізовані. Скільки любові і творчості навколо. Нам нема чого боятись. Ми в тренді. Саме нас такими підтримує увесь світ. Все інше наносне і тимчасове, в епоху Відкритості – страх недовіра не має майбутнього.

Побуду з цією думкою. Вам як відгукується?

Всім дзен.

Автор: Максим ЗАЛЕВСЬКИЙ, екоактивіст

Джерело тут

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я