додому Поточні новини Венеціанська комісія підтверджує намір у червні схвалити висновок щодо закону України про...

Венеціанська комісія підтверджує намір у червні схвалити висновок щодо закону України про референдум

140

-Венеціанська комісія підтверджує намір у червні схвалити висновок щодо закону України про референдум.
Про це 23 травня у Страсбурзі на засіданні Комітету з питань закордонних справ Європарламенту повідомив секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт.

Моніторинговий комітет Парламентської Асамблеї Ради Європи попросив нас зробити оцінку цього закону, і ми затвердимо її у червні”, – сказав він.

Разом з тим, секретар Венеціанської комісії зазначив, що запропоновані у проекті закону положення щодо можливості внесення змін до Конституції України на референдумі без затвердження їх українським парламентом не є новими.

Він нагадав, що в Україні подібні пропозиції лунали ще за часів Президента Леоніда Кучми, і тоді Венеціанська комісія заявляла, що вони не відповідають Конституції, оскільки, згідно з Основним Законом, усі зміни до нього можуть вноситися лише двома третинами голосів народних депутатів.

Також, Томас Маркерт зазначив, що Венеціанська комісія сподівається отримати від України проект закону про прокуратуру в червні. За його словами, в такому випадку оцінка законопроекту Венеціанською комісією може бути зроблена до кінця жовтня.

Секретар Венеціанської комісії повідомив, що комісія неодноразово піддавала критиці чинний в Україні закон про прокуратуру, діяльність якої до останнього часу побудована за все ще радянськими принципами. При цьому Маркерт зазначив, що на сьогодні є розуміння того, що певний спротив змінам чинить сама прокуратура України.

Водночас, секретар Венеціанської комісії під час засідання комітету Європарламенту із закордонних справ заявив, що «проект змін до розділу Конституції України у частині реформування судочинства, який українська влада надала до Венеціанської комісії, є кроком у правильному напрямку».

Серед найбільш важливих конституційних ініціатив української сторони представник Венеціанської комісії відзначив порядок формування Вищої ради юстиції, а також вилучення норми про перше призначення на посаду судді на п’ятирічний термін.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я