додому Поточні новини Мінсоцполітики збирається ввести дозволи на аутсорсинг

Мінсоцполітики збирається ввести дозволи на аутсорсинг

85

2Державній службі зайнятості збираються надати повноваження з видачі дозволів на використання праці на умовах аутсорсингу.

Про це повідомив заступник директора департаменту праці та зайнятості Міністерства соціальної політики України Олег Прутенко.

За пропозицією Міністерства соціальної політики уряд підтримав зміни до законодавства, які дозволять врегулювати ситуацію на ринку аутсорсингу найманої праці.

Сьогодні застосування нетипових форм зайнятості, в тому числі і “аутсорсингу”, перетворилося на інструмент, який часто застосовують для зменшення податкових зобов’язань та страхових внесків, а також – витрат на персонал“, – заявив О.Прутенко. Він пояснив, що в першу чергу від цього страждають наймані працівники, які втрачають право на певні винагороди та соціальні виплати. Держава при цьому недоотримує податки і внески до загальнообов’язкових страхові фонди.

Для того, щоб врегулювати цю ситуацію, уряд схвалив проект Закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо видачі дозволу на наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця на умовах трудових договорів” та порядок надання дозволів на наймання працівників для виконання робіт в іншого роботодавця.

У разі прийняття законопроекту Державна служба зайнятості буде контролювати залучення працівників на підставі аутсорсингу через видачу дозволів.

За даними Держстату на початок 2013 р. в Україні налічувалося близько 14,5 тис. суб’єктів господарювання, які надають посередницькі послуги з працевлаштування і значна частина яких фактично наймають працівників для застосування їх праці іншим роботодавцем.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я