додому ПОЛІТИКА Валерій Вощевський: Держекоінспекцію неможливо реформувати, потрібно – ліквідувати

Валерій Вощевський: Держекоінспекцію неможливо реформувати, потрібно – ліквідувати

245

Київ. 20 липня 2015 року (ПолітКом). Державну екологічну інспекцію України не можливо реформувати, її потрібно ліквідувати та створити якісно нову структуру, що вирішуватиме екологічні проблеми в державі. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський під час брифінгу сьогодні.

«Ця структура не підлягає реформуванню. Державна екологічна інспекція сьогодні, багато років, на жаль, не виконує покладених функцій. Багато екологічних інспекторів займаються поборами з бізнесу. Корупційна складова на рівні майже 100 відсотків. Десятки повідомлень свідчать про те, що екологічна інспекція не працює, а якщо і працює – це закінчується хабарем. Я бачу єдиний правильний вихід – ліквідувати Держекоінспекцію, і зробити нову структуру, залучивши нових людей», – наголосив ВалерійВощевський.

Як зазначив Віце-прем’єр-міністр України, до робити в новій структурі залучатимуться активні, молоді та мотивовані фахівці. Зокрема, на сьогодні відповідні кафедри існують в кожному обласному центрі при вищих навчальних закладах, працює велика кількість громадських екологічних організацій, які себе зарекомендували.

За його словами, ті люди, які працюють заразі в інспекції, не зможуть продовжити роботу.

«Переконаний на 100% , що ми знайдемо достатню кількість кадрів, які по-новому, по-сучасному побачать проблематику, і зуміють зорганізувати так роботу, щоб ми забули, що екологічний інспектор приходить брати хабарі», – підкреслив Віце-прем’єр-міністр України.

Валерій Вощевський прогнозує створення нової екологічної структури протягом 1,5-2 місяці. В цей час, екологічний нагляд за найнебезпечнішими підприємствами забезпечуватиме стара структураДержекоінспекції, а нова організація створюватиметься паралельно.

Нагадаємо, Віце-прем’єр-міністр України заявляв про створення нового, єдиного контролюючого органу у сфері охорони довкілля та передачу йому всіх функцій контролю у цій галузі. Це сприятиме зменшенню кількості проведення перевірок та підвищення їх ефективності. За його словами, екологічні інспектори реально не контролюють стан навколишнього природного середовища, займаються імітацією діяльності, фактично не оцінюють вплив промислового і комунального забруднення вод, атмосфери, виснаження природних ресурсів та корисних копалин. У всіх на вустах корупційна складова у діяльності екологічних інспекторів. Складають легенди про вартість посади екологічного інспектора. Система внутрішньої організації та менеджменту екологічної інспекції не відповідає викликам сьогодення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я