додому Поточні новини Українські студенти вимушені отримувати свої червоні дипломи в судовому порядку

Українські студенти вимушені отримувати свої червоні дипломи в судовому порядку

884

1Ситуація: «На сьогоднішній день колишні студентки одного з провідних ВНЗ України – Київського національного університету імені Тараса Шевченка, продовжують захищати порушене Університетом їхнє право на вищу освіту в судовому порядку», – зазначається у відритому зверненні вже колишніх студенток ВНЗу Цилюрик Ольги та Можейко Тетяни. Вони вступили до  КНУ імені Тараса Шевченка в 2011 році з метою отримання диплому спеціаліста з права.

Навчальний процес в провідному ВНЗ був насиченим, а період сесії просто вразив студенток тим, як яскраво проявлялась дискримінація до студентів – спеціалістів, а ще більша дискримінація до тих, хто отримував диплом ОКР «Бакалавр» в іншому ВНЗ. В результаті такої сесії для отримання «диплому з відзнакою» з майже 100 студентів-спеціалістів претендували лише двоє: Ольга і Тетяна.

Професор Щербина В.С. рекомендував студенток для отримання дипломів з відзнакою. Однак, дівчата так і не отримали своїх «червоних» дипломів. В пояснення такої ситуації декан юридичного факультету надав письмову відповідь, що, «не дивлячись на високу академічну успішність, рекомендація кафедри є необґрунтовано, а наукові роботи студенток написані під час навчання в іншому ВНЗ».

При цьому, Цилюрик Ольга є авторкою 21 наукової роботи. Протягом 5 років дівчина активно займалась науковою та громадською діяльність, нагороджена низкою дипломів та грамот. В рамках діяльності Координаційної ради молодих юристів при Головному управлінні юстиції у Кіровоградській області та Ліги студентів Асоціації правників України Ольга організувала значну кількість наукових конференцій, круглих столів та заходів для особистісного розвитку молоді, в тому числі і в стінах КНУ імені Тараса Шевченка. Також, Ольга є випускницею Школи молодих лідерів Покоління 2020.

Можейко Тетяна є авторкою 11 наукових статей. Дівчина брала активну участь у наукових конференціях, за результати яких була відмічена низкою грамот, також Тетяна пройшла навчання в Українській школі законотворчості при Інституті законодавства при ВРУ.

На жаль, ці факти не були взяті Університетом до уваги. «Навчальна програма для студентів-спеціалістів розрахована на 9 місяців. Під час цього короткого періоду студент має навчатись, проявляючи високу академічну успішність, писати дипломну роботу, яка відповідно до ЗУ «Про вищу освіту» є науковою роботою і має містити глибокі наукові дослідження, та проходити переддипломну практику. Про який якісний науковий підхід до написання наукової роботи, з урахуванням таких умов, може йти мова? Невже наша держава може спонукати студентів займатися науковою діяльністю для «галочки» щоб отримати диплом встановленого державного зразка з відзнакою?» – запитують молоді правниці.

За таких обставин уже протягом року студентки намагаються отримати свої заслужені дипломи. Київський апеляційний адміністративний суд повністю задовольнив позовні вимоги колишніх студенток та зобов’язав Університет видати дипломи встановленого державного зразка з відзнакою (посилання на постанову суду:https://www.reyestr.court.gov.ua/Review/30941876).

Однак, КНУ ім. Тараса Шевченка, не бажаючи виконувати рішення, яке набрало законної сили, продовжує перевіряти своїх студентів на професійну придатність та звернулися до Вищого адміністративного суду з касаційною скаргою.

«Ми сподіваємося, що ВАСУ винесе правильне рішення та захистить право на вищу освіту Цилюрик Ольги та Можейко Тетяни, яке було порушено КНУ ім. Т.Г. Шевченка!», – зазначається в заяві ініціативної групи «За право на освіту», яка підтримала вимоги молодих правниць.

Олена СІНДЄЄВА, для «ПолітКому»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я