додому Поточні новини ЄСПЛ відхилив апеляцію України у справі судді Волкова

ЄСПЛ відхилив апеляцію України у справі судді Волкова

78

1Європейський суд з прав людини відхилив апеляцію у справі “Волков проти України”.

Таким чином, рішення у цій справі стало остаточним.

9 січня цього року ЄСПЛ зобов’язав Україну поновити Олександра Волкова на посаді судді Верховного Суду України.

Своїм рішенням Євросуд визнав чотири порушення статті 6 Конвенції з прав людини (право на чесне провадження), а також порушення статті 8 (право на повагу до приватного та родинного життя).

Крім того, Європейський суд з прав людини вирішив, що Україна має сплатити Волкову 6 тис. євро компенсації моральних збитків і 12 тис. євро – компенсації видатків.

Волков був суддею Верховного Суду України з червня 2003 року, а з березня 2007 року – очолював Військову палату ВСУ. У грудні 2007 року він був обраний на посаду члена Вищої ради юстиції, однак так і не почав на ній працювати через відмову голови парламентського Комітету з питань судочинства надати йому можливість прийняти присягу.

У грудні 2008 та березні 2009 року два члени ВРЮ дійшли висновку, що Волков переглядав рішення судді, який був братом його дружини, із значними процедурними порушеннями. 17 червня 2010 року Верховна Рада на підставі подання ВРЮ та рекомендацій Комітету з питань судочинства ухвалила рішення про звільнення Волкова з посади судді ВСУ за порушення присяги.

ЕСПЛ зазначив, що справа Волкова висвітлила системні проблеми у функціонуванні української судової системи, зокрема, щодо розподілу повноважень, і порекомендував Україні негайно змінити законодавчу базу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я