додому Поточні новини Українське законодавство про нацменшини оновлять

Українське законодавство про нацменшини оновлять

225

3Уряд на своєму засіданні 28 серпня схвалив проект закону «Про Концепцію державної етнонаціональної політики України», який найближчим часом буде винесено на розгляд Верховної Ради України.

Концепція державної етнонаціональної політики, схвалена Кабміном, стане основою для оновлення українського законодавства у сфері міжнаціональних відносин, зокрема – закону про нацменшини.

Як повідомив Міністр культури Леонід Новохатько, документ враховує міжнародні норми та стандарти у сфері захисту прав і свобод людини і громадянина та вказує стратегічні напрями розвитку етнонаціональних відносин в Україні

«Це ще один крок на шляху вдосконалення українського законодавства та адаптації його до міжнародних норм і стандартів, на яких постійно наголошують такі впливові міжнародні органи, як Венеціанська комісія ПАРЄ та ОБСЄ», – підкреслив міністр.

У Концепції конкретизуються зафіксовані Конституцією України принципи і положення державної політики у сфері міжнаціональних відносин.

«Конституція України ввела в правове поле поняття “український народ”, “українська нація”, “національні меншини” та “корінні народи”. Однак на сьогодні правовий статус цих термінів на законодавчому рівні не визначений. Саме тому в проекті Концепції дається визначення цих термінів, а також термінів: “державна етнонаціональна політика України”, “етнічна ідентичність”, “етнічна спільнота”, “етнонаціональні відносини”, “етнос”, “закордонний українець”, “ксенофобія”, “національно-культурна автономія”, ‘толерантність”», – повідомив Л.Новохатько.

Концепція також стане методологічною основою оновлення та розвитку вітчизняного законодавства у сфері міжнаціональних відносин, передусім, закону «Про національні меншини в Україні».

Як заявив міністр, ухвалення і подальша реалізація закону забезпечить вільний розвиток особистості громадян України усіх національностей та допоможе у налагодженні ефективного діалогу держави і громадянського суспільства.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я