додому Соціум Українські науковці розробили “костюм-невидимку” для розвідників

Українські науковці розробили “костюм-невидимку” для розвідників

151

Київ. 16 квітня 2015 року (Дзеркало тижня). У цьому костюмі розвідник стає невидимим для будь-яких механічних і електронних засобів спостереження. Боєць в костюмі-невидимці може підійти до цілі впритул, виконати бойову задачу і повернутися живим

Українські громадські активісти та волонтери презентували “костюм-невидимку” для розвідників, а також установку безреагентного очищення води для потреб військових. “Костюм-невидимка розроблений за допомогою науковців з Харкова, Луганська, Києва. Його секрет у багатошаровості тканини, яку неможливо побачити ні в тепловізори, ні на магнітне випромінювання. Тобто фактично розвідник стає невидимим для будь-яких механічних і електронних засобів спостереження”, – розповів голова громадської спілки “Слава Україні” Андрій Верлатий.

Він зазначив, що костюм-невидимка розрахований на нічну розвідку. “Зараз ми бачимо, що практично всі блокпости сепаратистів обладнані засобами електронного стеження, які пов’язані зі звичайними ноутбуками. ДНР-вці спокійно сплять і чекають, поки спрацює сигналізація. Боєць в цьому костюмі може підійти впритул, виконати бойову задачу і повернутися живим. На відстані 20 метрів ми проводили випробування: ні тепловізор, ні інші засоби стеження його не бачать”, – підкреслив активіст.

В костюмі використана турецька зовнішня тканина, яка просочена спеціальними речовинами і дуже погано горить, а також має захист від розривів. Європейський костюм такого класу коштує мінімум 2,5-3 тис євро, собівартість даного костюма – 600 євро. Крім того, тканина, яку використовують у європейських аналогів, не бачить супутник. “Цю тканину, якщо ми кладемо на техніку, супутник не бачить”, – запевнив Верлатий й зазначив, що в якості експерименту, на минулому тижні український боєць в цьому костюмі пройшов до Горлівки і назад.

У свою чергу координатор громадської організації “Волонтери Off Road Master” Олександр Почтар представив установку безреагентного очищення води для потреб українських солдатів в зоні АТО. “Такі невеликі установки можуть вирішити питання автономного забезпечення наших батальйонів, окремих підрозділів як на передовій, так і в тилу”, – підкреслив він.

Волонтер зазначив, що жодні хімічні речовини в процесі очищення води в цій установці не застосовуються. “Як окислювач використовується кисень, який знаходиться в повітрі. Всі хвороботворні організми фільтруються на ультрафільтраційний мембрані, яка зберігає хімічний склад води”, – розповів він. Почтар переконаний, що така установка необхідна військам.

“Станом на жовтень минулого року було втрачено близько 80 одиниць техніки та 22 життя при доставці води на передову. Наприклад, в Дебальцеве доводилося їздити на водоканал, який перебував на контрольованій сепаратистами території”, – пояснив він.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я