додому Поточні новини У МВС створено управління по забезпеченню повернення активів, одержаних злочинним шляхом

У МВС створено управління по забезпеченню повернення активів, одержаних злочинним шляхом

336

Київ. 08 липня 2015 року (ПолітКом). Новостворений підрозділ – один з найважливіших інструментів у кримінальних та антикорупційних розслідуваннях, пов’язаних з виведенням грошей за межі України. Створення цього Управління є елементом виконання Плану Євросоюзу і України щодо спрощення візового режиму. Керівником Управління призначена Олена Тищенко. Про це Міністр внутрішніх справ заявив, коментуючи факт створення нового підрозділу в структурі відомства.

На підставі наказу, підписаного Арсеном Аваковим, у структурі відомства створено управління по забезпеченню повернення активів, отриманих злочинним шляхом.

До його функцій відноситься забезпечення співробітництва з правоохоронними органами інших держав з метою якнайшвидшого виявлення та замороження активів осіб, щодо яких слідчими підрозділами МВС України проводиться слідство – як в Україні, так і за кордоном.

Також на підрозділ покладено функцію забезпечення стягнення кримінальних активів на користь держави на підставі рішень українських та іноземних судових органів, а також аналітична підтримка слідства МВС та координаційна взаємодія з Держфінмоніторингом та Генпрокуратурою в межах завдань, покладених на управління.

Крім того, співробітники управління здійснюватимуть збирання і аналітичну обробку інформації з усіх відкритих джерел інших держав для забезпечення максимальної ефективності слідчих підрозділів МВС України.

У числі перших завдань, поставлених перед управлінням, знаходяться так звана «справа Злочевського», колишнього Міністра екології, щодо стягнення 23 мільйонів євро, що були виведені з України, а також накладення арештів на кошти Злочевського в рамках кримінального провадження. Також співробітники управління будуть займатися фактами незаконної діяльності компаній Сергія Курченка і групи компаній Дмитра Фірташа.

Зокрема, перед управлінням стоїть завдання щодо виявлення коштів від реалізації природного газу, отриманого НАК «Нафтогаз України» від ДК «Газ України». В результаті цих дій державі завдано збитки на суму майже 5,8 млрд. гривень. Крім того, буде дана правова оцінка кардинальній зміні позиції НАК «Нафтогаз України» в Стокгольмському арбітражі на завідомо програшну. В результаті цього компанія Фірташа отримала право вимоги у НАК «Нафтогаз» 11 мільярдів кубометрів газу.

Також Арсен Аваков підкреслив, що створення управління по забезпеченню повернення активів, отриманих злочинним шляхом, є елементом виконання Плану Євросоюзу і України про спрощення візового режиму.

Начальником управління призначена Олена Тищенко. Вона є юристом-міжнародником, яка має ступінь магістра міжнародного бізнес-права, спеціалізація «міжнародні фінансові злочини». Олена Тищенко має 18-річний досвід роботи, з них понад 8 років – за кордоном. Також вона працювала в Комітеті Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, займалася реприватизацією «Криворіжсталі» і розробкою державних програм для Кабінету Міністрів України.

«Управління по забезпеченню повернення активів, одержаних злочинним шляхом – один з найважливіших інструментів у кримінальних та антикорупційних розслідуваннях, пов’язаних з виведенням грошей за межі України», – підкреслив Арсен Аваков.

Нагадаємо, сьогодні, 8 липня, о 13.00 в Міністерстві внутрішніх справ України відбудеться брифінг за участю Олени Тищенко, керівника Управління забезпечення повернення активів, отриманих злочинним шляхом.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я