додому ПОЛІТИКА Том КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ. 4 КВІТНЯ 2024. ОГЛЯД “ДОНА”

Том КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ. 4 КВІТНЯ 2024. ОГЛЯД “ДОНА”

644

З невеликим запізненням на цьому тижні публікуємо огляд Дона про розвиток подій у війні в Україні за минулий тиждень – з деякими доповненнями від мене.

Загалом, можна зробити висновок, що всупереч очікуванням багатьох на Заході, після захоплення Авдіївки росіяни не зробили оперативної паузи для перегрупування і відновлення боєздатності своїх формувань, а спробували використати свій успіх і дефіцит артилерійських боєприпасів і важкої техніки з боку України шляхом безперервних атак.

Протягом березня вони продовжували наступати на захід від Авдіївки. Більше того, вони розпочали наступ і на захід від Бахмута: відтоді вони постійно перекидають все нові й нові підрозділи на ці два напрямки.

Результатом є кілька парадоксів: хоча російські війська наразі краще підготовлені, ніж маса тих, кого кинули на фронт між жовтнем 2022 і літом 2023 року, якість їхнього озброєння поступово знижується. Так, у них все ще “достатньо” Т-80 і Т-90, ще більше БМП-1 і МТ-ЛБ, і їхня артилерія залишається у великій кількості, незалежно від того, які старі зразки вона використовує. Однак, хоча все це “далеко” від того, що вони використовували на початку війни, воно все одно має бути знищене, якщо українці хочуть її зупинити.

Яку б техніку і війська не розгортали росіяни, їхнє знищення вимагає боєприпасів – які, завдяки жахливим провалам (колективного) “Заходу” за останні кілька місяців (навіть більше: за останні два роки), залишаються в надто критичному стані. Настільки, що суть оборони Збройних сил України (ЗСУ) сьогодні можна охарактеризувати лише словами “безпілотники, міномети і кулемети”. В результаті виникає ще один парадокс: втрати Збройних сил Російської Федерації (ЗС РФ) у березні досягли “рекордного рівня” – але вони продовжують наступати, оскільки ЗСУ не мають “обсягів вогневої потужності”, необхідних для того, щоб завадити їм це робити. Це “дисципліна”, в якій FPV-безпілотники (все ще) не можуть замінити “звичайну” артилерію.

…і навряд чи це зміниться в найближчі тижні (якщо не місяці)…

***

ХАРКІВ І ЗАХІДНИЙ ЛУГАНСЬК

Було багато розмов про те, що Росія зосередила 500 танків у районі Куп’янська для майбутнього наступу, і це нормально, коли спостерігачі повторюють спостереження інших, але є ознаки того, що великого наступу найближчим часом не відбудеться. Табаївка була частково захоплена Росією наприкінці січня, а російський полк, який був помічений під час цього тактичного наступу, зараз знаходиться в районі Тернів. Крім того, Росія тримає війська в цьому районі як резерв. Вони тренують цей резерв, коли у них достатньо людей на передовій. Коли виникає нагальна потреба у військах, чи то через загрозу прориву українського наступу, чи то через те, що в російському наступі закінчується жива сила, навчання припиняються, і війська перекидаються туди, де вони потрібні. Близькість до Росії також полегшує логістичну підтримку цих резервів.

Після значних втрат у локальних атаках на Синьківку російські війська взяли паузу для перегрупування. Україна використовує цю паузу для того, щоб відтіснити російські війська ще далі назад і розширити сіру зону. Чим далі відходять російські війська, тим більших втрат вони зазнають у наступному наступі. Вони вбили або вигнали невеликі російські сили з будинків і лісу за 500 метрів на північний захід від Синьківки, а ті, хто вижив, або відійшли до великого лісу на північ, або до лісосмуг за кілометр. У лісі українські безпілотники здійснювали нічні атаки на російський особовий склад, щоб зменшити скупчення військ і затримати подальші атаки. Російські цілі легше помітити вночі, коли існує сильна різниця в температурі тіла і навколишнього середовища.

Під Тернами російські атаки тривали, але вони не закріпилися. Є повідомлення, що Україна відтіснила росіян, але немає подробиць про те, як далеко це могло статися, а також немає відеодоказів. Російську техніку та піхоту атакують безпілотники на відстані до 10 км за лінією фронту. Ці атаки посилюються ближче до нульової лінії і в поєднанні з артилерією змушують російську піхоту шукати укриття, що знищує їхній імпульс. Замість того, щоб рухатися вперед, вони стають статичними мішенями, що чекають на безпілотники або артилерійський снаряд. Українці в Тернах та Ямполівці змушені витримувати артилерійські та авіаудари, укриваючись на оборонних позиціях.

Під Табаївкою росіяни люб’язно залишили відчиненими двері покинутої БМП…

Втрати росіян під Тернами зростають…

Штурмова група росіян під Тернами…

За 4 км на схід від Кремінної знищено російську станцію радіоелектронної боротьби…

Радар російської системи протиповітряної оборони був збитий FPV-дроном. Коли другий безпілотник прибув для оцінки пошкоджень, під’їхав другий радар, який і був атакований…

Знищено 152-мм гармату СП 152…

Українці намагаються використати вогнегасник після ураження радара та пускової установки С-300…

Якщо люди приймають сумнівні рішення на війні, то цілком логічно, що і тварини можуть це робити…

***

БАХМУТ

Російська авіація, артилерія та безпілотники продовжують наносити інтенсивні удари між Богданівкою та районом каналу, щоб підтримати спробу Росії контролювати лісовий масив між цими двома районами. Атаки на Богданівку та Іванівське здійснювалися виключно за допомогою піхоти, а західна половина Іванівського є сірою зоною. Росія зазнала великих втрат в цих атаках, але як завжди: в загальному підсумку це не має значення – ні для Путіна, ні для Міноборони в Москві, і тому атаки продовжуються. Українські втрати під час важких обстрілів невідомі, але навіть коли ніхто не поранений осколковими пораненнями, часто трапляються контузії.

Російські логістичні перевезення здійснюються лише вночі, а українські безпілотники з функцією нічного бачення атакують вантажівки на дорогах. Це сповільнює здатність Росії здійснювати атаки, але не зупиняє її. Минулого тижня не так багато території перейшло з рук в руки, але звичайна схема погіршення українських оборонних позицій через постійні обстріли продовжується. Коли оборонні позиції стануть занадто небезпечними для України, вони стануть сірою зоною або перейдуть під контроль Росії.

На росіян у Курдюмівці полюють безпілотники…

Український безпілотник скинув міну ТМ-62, яка не є аеродинамічною, про що свідчить її падіння, але має 7,5 кг вибухівки…

Російські безпілотники атакували українські позиції в Богданівці…

Зупинено російську штурмову групу з шести автомобілів.

Під Кліщіївкою знищено російський танк…

Росія використовує все, що запускає ракету, в тому числі і цей протичовновий ракетний комплекс, який був знищений на східній околиці Бахмута…

Завдяки приватним пожертвам 92-га бригада отримала тепловізійні безпілотники…

Російській медичній бригаді на квадроциклі доводиться долати обстріли безпілотників та непрямий вогонь…

***

ГОРЛІВКА

За 6 км на північ від Горлівки підбито російську машину ППО на складі…

***

АВДІЇВКА

Росіяни утримують Степове, але всі атаки бронетехніки на Бердичі відбуваються з боку коксохімічного заводу. Техніка доїжджає до Степового, а потім повертає ліворуч. Відомо, що щонайменше 22 російські бронемашини були знищені або пошкоджені на цьому маршруті. Російські обстріли та піхотні атаки також були інтенсивними, і було втрачено ще один танк М1.

У той час як частина російської техніки була втрачена в районі Орлівки, росіяни провели атаку лише піхотою на Семенівку, що знаходиться всього за 600 метрів від Орлівки. Усі атаки на Орлівку та за її межами також починалися з коксохімічного заводу, оскільки невеликим групам піхоти було наказано просуватися до Орлівки. У селищі вони об’єднувалися в штурмові групи. Деталі штурму відомі зі свідчень тих, хто вижив.

За цим районом ми з Томом спостерігали з… “особливою увагою”… протягом останнього тижня або близько того. Спочатку з’явилися повідомлення про те, що росіянам не тільки вдалося захопити всю Орлівку, але й про те, що вони переправилися через Дурну, а потім атакували українців у Семенівці з півдня.

Річка Дурна досить невелика. Піхота може легко її перейти. Стан ґрунту та береги річки визначають, наскільки легко її може перетнути гусенична та колісна техніка. На карті Google Maps можна побачити річку зблизька тут. Якщо повернути на 180 градусів, то можна побачити одне з невеликих озер, які є частиною річкової системи.

Семенівка і раніше зазнавала сильних артилерійських та авіаційних обстрілів, але росіяни отримали наказ сформувати три групи і спробувати підійти до Семенівки непоміченими. Перша група була виявлена і потрапила під шквальний кулеметний, мінометний та артилерійський вогонь. Дві інші групи пішли в атаку без вогневої підтримки своїх і також зазнали великих втрат. У якийсь момент “хтось” віддав наказ відступати до коксохімічного заводу. Чисельність штурмових груп так і не була названа, але 15 вцілілим бійцям наказали зібрати боєприпаси і повернутися до Орлівки для нових штурмів. Вони відмовилися.

Зрештою, три-чотири дні тому всі повідомлення про це припинилися: очевидно, одна – або (що більш ймовірно) кілька – українських контратак притиснули вцілілих росіян на захід від Орлівки, а потім відкинули їх назад через річку. І вони більше не намагалися прорватися (принаймні, поки що).

На захід від Тоненького росіяни розгорнули, можливо, найбільшу штурмову групу за всю війну. Повідомлялося, що в групі було 36 танків і 12 БМП, але відеозаписи все ще фрагментарні. Така велика кількість техніки і співвідношення три танки на кожну БМП свідчить про те, що Росія намагалася пробити собі шлях до мети, використовуючи вогневу міць і масу. Атака була зупинена на ранній стадії, але сліди знищених машин вказують на те, що вони прямували до південного Уманського, вулиці з 45 будинків на південному березі невеликого озера, та Яснобродівки, невеликого села, яке має стільки ж будинків, скільки букв у назві.

(…. все це є “гарною” ілюстрацією того, що станеться, навіть якщо росіяни коли-небудь дійдуть до ідеї “штурмувати Куп’янськ 500+ танками”….).

Поки все це відбувалося, росіяни просунулися на 1200 метрів у Первомайському.

Початково повідомлялося, що в результаті російської атаки на захід від Тоненького було втрачено 12 танків і 8 БМП. На зображенні синім кольором позначені координати українських втрат. На цьому зображенні однієї з ділянок поля бою червоні координати – російські втрати…

Часткові кадри атаки…

Більше…

Один з танків Т-90, який був покинутий під час штурму, знищений…

Як і ще один…

Нижче наведено 7-хвилинну добірку відео з масованої атаки, значну частину якої складають відео знерухомлених і покинутих танків, які знищують українські безпілотники. Надзвичайно корисно, що російські екіпажі, які покидають свої машини, залишають люки відкритими. О 3:53 ви бачите танк, у якого лопнув ствол, і паливо розлилося в кабіні екіпажу. О 5:08 ви бачите два російські танки з роликами, які використовуються для підриву мін.

Невелика українська контратака на захід від Тоненького…

https://twitter.com/moklasen/status/1774571773561839809

Росіяни, які брали участь в атаці на Семенівку, розповідають про пережите…

Російський танк намагався прикритися уламками М1…

Російський танк і дві БМП обстріляли українські позиції під Бердичем і, витримавши українські атаки, відступили…

Більшість артилерійських снарядів завдають шкоди хвилями тиску та осколками від сусідніх вибухів. Однак, коли випущено достатню кількість снарядів, один з них може влучити прямо в ціль…

Росіяни встановили міномет на коксохімічному заводі. Снаряд ДРКМ знищив його…

Дві російські БМП були атаковані безпілотниками, одну з них захищав стрілець…

Російський солдат відходить від атаки безпілотника, димлячи за собою…

Росіяни намагаються зібрати достатню кількість військ для великого штурму. Українці намагаються вбити їх до того, як вони зможуть це зробити…

Росія застосувала наземні штурмові безпілотники під Бердичевом. Україна відповіла повітряними безпілотниками…

Окрім забезпечення спостереження, коксохімічний завод є підвищеною платформою за 4 км від лінії фронту, а ПТРК “Корнет” має радіус дії 8 км. Українська команда безпілотників знищила один з таких ПТРК…

Боєць 25-ї бригади з американським прапором на шоломі стріляє ракетою Javelin, яка має дальність польоту 2500 метрів. Ракета летить зі швидкістю 140 метрів на секунду, і їй потрібно 17 секунд, щоб досягти цілі, тобто ціль знаходиться на відстані близько 2400 метрів. Відео закінчується англомовною фразою радості…

Цей танк Т-80 також був підбитий Javelin за 500 метрів на захід від Тоненького. Його видно з безпілотника 53-ї бригади, який дивиться з північного заходу на південний схід, але це близько до оперативних кордонів 53-ї та 25-ї бригад, тому навідник Javelin міг належати до будь-якої з них…

Росія просунулася більш ніж на кілометр вздовж Первомайська…

Солдати, згруповані разом, частіше піддаються нападу, ніж солдати, які перебувають самі по собі…

Українські оператори, які полювали на російського солдата, втратили контроль над своїм безпілотником або через РЕБ, або через рельєф місцевості, який блокував сигнал. Безпілотник приземлився, не вибухнувши, поки солдат не полагодив його…

Напівграфічний знімок з дрона російського транспортного засобу та кузова на дорозі до Бердичі…

https://twitter.com/NOELreports/status/1774732115587784813

Іноді геолокаторам важко ідентифікувати транспортний засіб…

Коли Росія захопила Орлівку, вони використовували її руїни як збірний пункт, щоб зібрати достатньо військ для масованого штурму через невелику річку. Якщо ви повернетеся на 180 градусів, то побачите одне з невеликих озер, які є частиною річкової системи. Коли розрізнені російські війська рухаються до Орлівки, Україна використовує безпілотники, щоб атакувати їх, або артилерію, якщо угруповання досить велике. Коли вони досягають Орлівки, українці застосовують артилерію, безпілотники та вогонь прямою наводкою, щоб зменшити їхню кількість. На цьому дев’ятихвилинному відео показана атака 3-ї штурмової бригади кілька тижнів тому, коли вона намагалася зачистити Орлівку від росіян. Українці кілька разів вистрілили з РПГ, використовуючи боєприпаси, які, за їхніми словами, вони відбили у росіян під Бахмутом та під час штурму Орлівки. Коли о 6:00 в їхній будинок влітає ПТРК, звук редагується, щоб відобразити вплив на людину.

***

ПЕРЕЖИТИ АВДІЇВКУ

Ще 14 грудня четверо українських чоловіків були на передовій в Авдіївці, коли їх атакували росіяни. Вони відбили перший штурм, і двоє з них спустилися вниз. Росіяни атакували знову, і хоча захисники вбили кількох росіян, двоє бійців, що були нагорі, були вражені їхньою кількістю. Один з них благав про життя, перш ніж його застрелили. Обидва чоловіки в підвалі знали, що не можуть здатися, навіть незважаючи на те, що один з них був поранений в ноги і руку. На четвертий день будинок було підірвано, а вхід до підвалу розміром 4 м х 4 м заблоковано. Через два тижні поранений чоловік вирішив спробувати втекти, поки його рани не вбили його інфекцією. Він відсунув деякі уламки і виліз назовні. Незабаром після цього почалася автоматична стрілянина.

Інший солдат залишився в бункері, навіть коли його їжа закінчилася. Він проліз через отвір, який зробив інший чоловік, і хапав жменями сніг, щоб напитися. Іноді він чув, як росіяни нагорі обговорювали, чи нападати на нього, чи залишити його там. Потім на два дні стало тихо, і звуки бою стихли. 23 січня він почув голос, який кликав його на ім’я. Коли він вийшов, то побачив, що залишився тільки один будинок і всюди лежали мертві росіяни. Він пробув у бункері 41 день, а його напарник дістався до лінії фронту після дводенної подорожі. Оборона почала руйнуватися невдовзі після його порятунку, і росіяни знову захопили підвал, але він залишився живим…

МАР’ЇНКА

Незважаючи на самовпевнені пости в соціальних мережах про те, що “українська оборона цього району майже завершена”, російські атаки на Красногорівку провалилися – хоча і були добре підтримані авіаударами та ракетними обстрілами з гелікоптерів. Захопивши останню Мар’їнку, росіяни не змогли просунутися далі вниз по річці. Незважаючи на їхні зусилля, вони застрягли на одному місці вже два місяці. Україна також утримує південну частину невеликого села Побєда.

У Новомихайлівці Росія, безумовно, знаходиться у східній частині села. Західна половина зазнала авіаударів та артилерійських обстрілів з обох сторін, в тому числі і з боку ДРГЗК України. Важко визначити, скільки російських солдатів було вбито або поранено, але візуальні свідчення (фото і відео) підтверджують втрату близько 20 одиниць бронетехніки, знищеної або пошкодженої, більшість на північній околиці села.

Або російська техніка атакує Новомихайлівку з півночі. У цій темі, коли геолокатори працювали над цією атакою, з’явилися нові втрати в тому ж місці:

За 2 км на північ від Новомихайлівки влучив російський 120-мм міномет…

На південь від Новомихайлівки російський МТ-ЛБ знерухомлений при спробі подолати траншею. Один безпілотник влітає у відчинені двері. Інші безпілотники атакують екіпаж…

За попередніми даними, за 100 м на схід від Новомихайлівки було підбито дві російські бронемашини…

Росіянин залишає невеликий склад боєприпасів прямо перед прильотом безпілотника.

***

ЗАПОРІЖЖЯ

У підсумку жодна територія не перейшла з рук в руки. Так, звісно: це виглядає так, ніби “якби Росія лише розпочала важкий штурм, то, можливо, взяла б Роботине” – але факт залишається фактом: вони вже заплатили надмірну ціну у військах і техніці, не керуючи цим процесом. Звичайно, за останній тиждень росіяни провели кілька додаткових атак, але втратили лише шість додаткових машин, а також дві буксирувані артилерійські установки, 240-мм самохідний міномет і зенітну установку. Для порівняння: Відомо, що українці втратили лише дві броньовані машини.

За шість кілометрів на південь від Вербового був помічений зенітно-ракетний комплекс “Стріла” (підконтрольний Росії), з якого невдовзі вилетіла ракета РСЗВ. Потім безпілотник побачив буксирувану 122-мм гармату, яка поверталася на базу, і був атакований…

За 6 км на південний схід від Роботиного російський танк підірвався на міні…

За 1600 метрів на схід від Урожайного по українських позиціях влучили дві касетні бомби…

Безпілотник завдав удару по російських позиціях навколо Роботиного.

Ракетою РСЗВ знищено російську машину протиповітряної оборони…

Втрати російських військ на північ від Новопрокопівки…

На північ від Приютного атаковано шість одиниць російської техніки та піхоти…

***

ХЕРСОН

Обидві сторони ведуть тут війну на виснаження. Україна домінує в цьому секторі за допомогою безпілотників, які допомагають виявляти цілі для їхніх керованих боєприпасів.

Керований боєприпас на вертикальному спуску перед падінням.

Будинок у Козачій Лагері розібрали на частини…

Зруйновано ще один будинок, який використовували росіяни…

В будинок на українському березі річки влучили точні касетні бомби…

Будинок за 10 км на південь від Нової Каховки став мішенню. Про активність, яка там спостерігалася, не повідомляється…

Розвиток безпілотників у цій війні має певну схожість з розвитком літаків під час Першої світової війни. Ще один аспект війни з використанням безпілотників, який повільно розвивається, – це боротьба в повітрі. Обидві сторони періодично атакують безпілотники одна одної власними дронами. У цьому випадку український FPV-безпілотник атакує російський розвідувальний дрон зі своєї позиції на шостій годині…

Українські солдати на лівому березі розраховують на постачання, евакуацію та заміну з човнів, що переправляються через річку. Росіяни мінують річку за допомогою безпілотників і катерів. Тут двоє росіян набувають досвіду мінування…

З правого берега Дніпра українці використовують свою 20-метрову перевагу у висоті та 5-кілометрову дальність стрільби, щоб знищити російську ціль на лівому березі річки…

Команда безпілотників “Орлан” потрапила під обстріл українського безпілотника.

Росія використовує не лише манекени як приманки, а й бляшанки “Прінгл”…

***

ЩЕ ОДИН “ПОГЛЯД НАЗАД”…

1 березня 2022 року російська колона з 300 автомобілів проїхала на північ від Херсона, прямуючи до Кривого Рогу, поки не досягла села Баштанка. (19-хвилинне відео тут). Коли вони зіткнулися з опором, вони залишилися в колоні для швидкості, замість того, щоб розгорнутися і вступити в бій з ополченцями, які були озброєні лише гвинтівками і “коктейлями Молотова”. Ополченці не змогли зупинити танки, тому вони атакували вантажівки і грабували знищені машини, щоб отримати зброю для продовження атаки в стилі батька Махна. Один український літак розбомбив і обстріляв колону. 50 бронемашин прорвалися через Баштанку, але їхні машини підтримки не змогли, а без боєприпасів і пального їхня здатність до бою була обмежена.

Не дивно, що під Баштанкою українці захопили 40 російських військових машин, у тому числі два ЗРК “Панцир” (насправді захопили три, але принаймні один селяни спалили). У машинах українці знайшли пиво, мікрохвильові печі та кавоварки – але, що дивно: жодної пральної машини.

У тому бою загинуло шестеро українців: четверо на блокпосту, один у бою на мосту, а також поранений охоронець супермаркету. Росіяни застрелили його, коли він лежав.

***

КРИМ

Український уряд заявив, що в результаті нападу на Севастополь тиждень тому в суботу були пошкоджені не лише десантні кораблі “Азов” і “Ямал”, але й розвідувальний корабель “Іван Хурс” і десантний корабель “Костянтин Ольшанський”, які належали Україні до того, як Росія захопила їх у 2014 році. Про рівень пошкоджень не повідомляється. Окрім кораблів, ракетами “Нептун” були уражені портові споруди та нафтобаза. Росія використовувала цивільні судна для грубого транспортування обладнання з Сирії до Росії, що не передбачено міжнародним договором про транзит через Босфор і має забезпечуватися Туреччиною. “Іван Хурс” супроводжував багато з цих кораблів, що перевозили військову техніку…

https://www.pbs.org/newshour/world/ukraine-says-a-third-of-russian-warships-in-the-black-sea-have-been-destroyed-or-disabled

Росія часто приписує знищення своїх літаків власній протиповітряній обороні. Цей Су-27 був над Севастополем, коли спрацювала система попередження “Штормова тінь”. Українська протиповітряна оборона точно не була відповідальною…

Багатьох цивільних осіб, які в’їжджають до Криму, відправляють у фільтраційні центри для допитів, навіть якщо у них є російський паспорт. Цей чоловік провів сім годин у центрі, де перевіряли його телефон, його політичні переконання та автомобіль…

РОСІЯ

Після того, як російське телебачення оголосило, що в Татарстані ведеться будівництво “Шахеда”, український безпілотник, пролетівши 1200 км, влучив у нього. Також повідомляється, що в Татарстані був уражений нафтопереробний завод. Відео тут.

Хоч Україна і велика, але Росія набагато більша. Чим більша дальність польоту українських безпілотників, тим сильнішу протиповітряну оборону повинна забезпечити Росія, інакше вона ризикує втратити свої об’єкти. Росія вже втрачає системи протиповітряної оборони швидше, ніж їх виробляє. Такий розвиток подій створює додатковий тиск на російську протиповітряну оборону і військове виробництво.

Росіяни організовують мобільні кулеметні та гарматні установки для протидії атакам українських безпілотників. Наскільки це допоможе, залежить від того, скільки таких засобів буде створено, від здатності Росії виявляти і відстежувати безпілотники, зв’язуватися з підрозділами протиповітряної оборони, а також від того, як ці підрозділи будуть розгорнуті. Вони найбільш ефективні, коли розташовані на об’єкті, який атакують, але потенційних цілей так багато, що для їх захисту знадобиться більше ресурсів, ніж має Росія. Росія могла б розмістити їх поблизу кордону, щоб збивати будь-які безпілотники, які пролітають повз, але вони можуть пересуватися дуже швидко лише на автомобілях і мають ефективний радіус дії лише 1000-3000 метрів… а Росія – велика країна…

Україна має 1200-кілометровий сухопутний кордон з Росією, і цілі включають не лише нафтопереробні заводи, але й авіабази, електростанції, підприємства з переробки сировини, військово-промислові заводи, склади боєприпасів, штаби і засоби зв’язку…

Це БАГАТО військових об’єктів, промислових комплексів і територій, які мають захищати російські засоби ППО… і вони мали певні труднощі з виявленням і відстеженням вже тоді, коли були набагато потужнішими, як показано на цьому відео 1987 року.

Кілька сіл у Воронежі були знеструмлені, тому що на малих висотах “лінії електропередач є особливістю рельєфу”…

Тепер ми знаємо, що спричинило пожежу на військовому заводі в Єкатеринбурзі, і що гасіння пожежі було неякісним…

Ще одна пожежа там, де виробляють електроізоляцію…

Третина російського бюджету виділяється на оборонну промисловість. Через нестачу робочої сили робітники верстатів заробляють стільки ж, скільки юристи та білі комірці, що поповнюють ряди індустріальних працівників…

https://www.moscowtimes.ru/2023/11/15/indeks-delovogo-klimata-frb-nyu-yorka-v-noyabre-neozhidanno-rezko-vosstanovilsya-a113301

Та ж історія продовжується для тисяч росіян. Вони підписуються за гроші. 85% з них помирають. Ніхто не отримує своїх грошей…

З сьогоднішнього дня і до 15 липня 150 000 росіян будуть призвані на щорічний призов до армії. За традицією, Росія вкотре заявляє, що жодного з них не буде відправлено в Україну…

Деякі проросійські відео мають тенденцію перебільшувати досягнення, а інші подаються як актуальні, хоча подія відбулася кілька місяців тому. Українець зробив пародію на російські відео, показавши цю руйнівну українську атаку на російські позиції минулого тижня… або, можливо, минулого літа…

Дистиляційні вежі виробляють бензин та інші продукти з нафти. Росія вже заборонила експорт бензину на шість місяців, щоб знизити внутрішні ціни на газ і зменшити інфляцію. Падіння видобутку газу через атаки безпілотників означає, що ціни на газ продовжать зростати, або Росія буде змушена субсидувати ціни, або їй доведеться імпортувати газ…

Під час нальоту на територію Росії Росія скинула бомби на росіян, які воюють за Україну. 14 бомб, що не розірвалися, були знайдені на території Росії за останні два тижні….

Стаття за листопад 2022 року про те, чому Росія ліквідувала свою здатність виробляти артилерійські стволи в минулому і як працює російська оборонна промисловість…

https://novayagazeta.eu/articles/2022/11/02/the-barren-barrels-en

Тільки 2С19 Мста-С (самохідна 152-мм гармата) виробляється зараз у великих кількостях. Відновлені частини створюються для іншої зброї. На рік виробляється 30-50 стволів, і більшість з них – відремонтовані стволи зі старих запасів…

На основі супутникових фотографій, оцінка, що Росія зможе відновлювати танки протягом 2-2,5 років. Також пояснюється, чому на одному складі кількість танків на зберіганні збільшується, а на інших – зменшується…

Місяць тому ми писали про російські артилерійські підрозділи на зберіганні…

Росія покладалася на Захід у питаннях верстатів. Без них вона не може суттєво розширити своє виробництво…

***

джерело тут,  тут тут і тут 

переклад ПолітКому

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я