додому Поточні новини Світлана Кушнір: зростанню ксенофобії в Україні сприяє діяльність окремих представників партії ВО...

Світлана Кушнір: зростанню ксенофобії в Україні сприяє діяльність окремих представників партії ВО „Свобода”

177

11

4 квітня 2013 р. у RegioNews відбулася прес-конференція громадських експертів на тему «Рівень толерантності в українському суспільстві. Політичні фактори». Фахівці з питань недискримінації та прав людини презентували результати комплексного дослідження стану толерантності в Україні, яке відбувалося в межах східноєвропейського проекту Міжнародної мережі протидії ксенофобії та політичному екстремізму.

Проект виконувався Студією комунікацій “PolitLab” шляхом опитування експертів, аналізу публікацій в пресі (контент-аналіз), проведення 5 фокус-груп (Миколаївська, Харківська, Тернопільська, Запорізька області, м. Київ) протягом вересня 2012 по березень 2013 рр..

За словами керівника сектору соціологічних досліджень Студії комунікацій PolitLab Світлани КУШНІР: „ до останнього періоду, можна було стверджувати, що в Україні були відносно комфортні умови проживання для етнічних меншин та ін. “інакших” соціальних груп. Українське суспільство в цілому є терпимим.

Так  і раніше існував побутовий, латентний антисемітизм, ксенофобія і фіксувалися випадки насильства на етнічній, расовій основі. Проте, в порівнянні з іншими країнами регіону (Польщею, Румунією, Угорщиною, Росією), рівень нетерпимості та ксенофобії в Україні був значно нижчий. Ситуація змінилася в 2012 році, як результат парламентської виборчої кампанії. З вересня 2012 по лютий 2013 рр. ми спостерігали сплеск акцій спрямованих проти мігрантів, національних меншин, представників ЛГБТ та інших “інакших” груп. Мова йде про збільшення таких випадків на 43%, що свідчить про якісні негативні зміни.

Нажаль, ми мусимо констатувати, що сприятливий клімат зростанню ксенофобії створює діяльність окремих представників партії ВО „Свобода”. Ми жодним чином не звинувачуємо цю партію в расизмі, неонацизмі та інших „ізмах”, але поведінка їх активістів говорить сама за себе.

Політичний фактор у зростанні ксенофобських настроїв та нетолерантності, поширення дискримінаційних практик полягає в тому, що політики самі демонструють не толерантне ставлення і свою власну побутову ксенофобію. Адже заяви з явним образливим підтекстом створюють ланцюжок висновків: “якщо це може собі дозволити народний депутат, то чому я не можу”. Друге: сама по собі ксенофобія набуває певної збоченої легітимності в політиці”, – заявила Світлана КУШНІР.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я