додому Поточні новини Штефан ФЮЛЕ: Угода про асоціацію з ЄС не укладатиметься за рахунок відносин...

Штефан ФЮЛЕ: Угода про асоціацію з ЄС не укладатиметься за рахунок відносин України з Росією

168

1Угода про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом не укладатиметься за рахунок відносин України з Росією чи іншими сусідами. Про це заявив Європейський Комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле, повідомили в Представництві ЄС в Україні.

Дозвольте мені наголосити, що Угода про асоціацію не укладатиметься за рахунок відносин України з Росією чи іншими сусідами. І ми щиро віримо, що вона принесе вигоду всім сторонам”, – сказав Фюле журналістам після зустрічі з секретарем Ради національної безпеки та оборони України Андрієм Клюєвим 27 серпня.

Єврокомісар вкотре наголосив на позиції ЄС, що будь-який зовнішній тиск на Україну, пов’язаний з її амбіцією підписати Угоду про асоціацію з ЄС, є неприйнятним.

Сьогодні ми стаємо свідками активнішої позиції Росії щодо цих питань. З Москви лунали коментарі, що підписання Угоди про асоціацію, зокрема її розділу про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі, викличе невідворотне посилення митних процедур для українських товарів, що завозяться до Росії”, – сказав єврокомісар.

Фюле нагадав, що Угода про асоціацію не заважає Україні розвивати конструктивні відносини з Євразійським митним союзом, тією мірою, якою ці відносини спираються на принципи Світової організації торгівлі та не суперечать засадам глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі між ЄС та Україною.

З огляду на занепокоєння Росії щодо проблем правил походження товарів, важливо наголосити, що в контексті зони вільної торгівлі між Росією та Україною, що діє в рамках Співдружності Незалежних Держав, товари ЄС, експортовані в Україну відповідно до умов майбутньої глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі, не підпадатимуть під торгівельні преференції, коли їх експортуватимуть з України до Росії. А тому підписання угоди про вільну торгівлю з третьою стороною, тобто з нами, не може використовуватися як виправдання посилення митних процедур”, – зауважив він.

Крім того, єврокомісар висловив серйозні занепокоєння, пов’язані з торгівельними відносинами з Україною, зокрема, щодо нещодавнього ухвалення закону про утилізаційний збір на автомобілі, який має набути чинності 1 вересня. Ми очікуємо, що розв’язання наших занепокоєнь щодо дій, які обмежують торгівлю, буде швидким та відповідатиме правилам СОТ.

попередня статтяВерховна Рада цього тижня планує розглянути законопроект про несення змін до ст. 98 Конституції України
наступна статтяУ серпні в Україні зареєстровано 45 нових ЗМІ й три інформагентства

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я