додому Поточні новини Штефан ФЮЛЕ: Угода про асоціацію з ЄС не укладатиметься за рахунок відносин...

Штефан ФЮЛЕ: Угода про асоціацію з ЄС не укладатиметься за рахунок відносин України з Росією

168

1Угода про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом не укладатиметься за рахунок відносин України з Росією чи іншими сусідами. Про це заявив Європейський Комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле, повідомили в Представництві ЄС в Україні.

Дозвольте мені наголосити, що Угода про асоціацію не укладатиметься за рахунок відносин України з Росією чи іншими сусідами. І ми щиро віримо, що вона принесе вигоду всім сторонам”, – сказав Фюле журналістам після зустрічі з секретарем Ради національної безпеки та оборони України Андрієм Клюєвим 27 серпня.

Єврокомісар вкотре наголосив на позиції ЄС, що будь-який зовнішній тиск на Україну, пов’язаний з її амбіцією підписати Угоду про асоціацію з ЄС, є неприйнятним.

Сьогодні ми стаємо свідками активнішої позиції Росії щодо цих питань. З Москви лунали коментарі, що підписання Угоди про асоціацію, зокрема її розділу про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі, викличе невідворотне посилення митних процедур для українських товарів, що завозяться до Росії”, – сказав єврокомісар.

Фюле нагадав, що Угода про асоціацію не заважає Україні розвивати конструктивні відносини з Євразійським митним союзом, тією мірою, якою ці відносини спираються на принципи Світової організації торгівлі та не суперечать засадам глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі між ЄС та Україною.

З огляду на занепокоєння Росії щодо проблем правил походження товарів, важливо наголосити, що в контексті зони вільної торгівлі між Росією та Україною, що діє в рамках Співдружності Незалежних Держав, товари ЄС, експортовані в Україну відповідно до умов майбутньої глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі, не підпадатимуть під торгівельні преференції, коли їх експортуватимуть з України до Росії. А тому підписання угоди про вільну торгівлю з третьою стороною, тобто з нами, не може використовуватися як виправдання посилення митних процедур”, – зауважив він.

Крім того, єврокомісар висловив серйозні занепокоєння, пов’язані з торгівельними відносинами з Україною, зокрема, щодо нещодавнього ухвалення закону про утилізаційний збір на автомобілі, який має набути чинності 1 вересня. Ми очікуємо, що розв’язання наших занепокоєнь щодо дій, які обмежують торгівлю, буде швидким та відповідатиме правилам СОТ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я