додому Економіка Сергій АРБУЗОВ: В Україні треба ввести кримінальну відповідальність за рейдерство

Сергій АРБУЗОВ: В Україні треба ввести кримінальну відповідальність за рейдерство

132

1Практика рейдерства в значній мірі спирається на сприяння корумпованих чиновників і суддів. Тому міжвідомча антирейдерська комісія запропонує ввести кримінальну відповідальність не тільки для самих рейдерів, а й для замовників незаконного захоплення підприємств, а також тих, хто сприяв цьому – чиновників і суддів. Про це у колонці для газети «Kyiv Post» написав Перший віце-прем’єр-міністр України Сергій Арбузов.

«Як показує практика, переважна більшість всіх скоєних недружніх поглинань майнових об’єктів вчинені за сприяння з боку судових і правоохоронних органів влади. Кабінет міністрів має намір виступити з ініціативою про внесення змін до Кримінального кодексу, в якому буде чітко визначено поняття рейдерства, прописана відповідальність за сприяння в організації та реалізації таких злочинів. І ця відповідальність буде максимально жорсткою. Завдяки впровадженню такого визначення вдасться притягати до відповідальності не тільки фактичних виконавців незаконного захоплення, але і безпосередньо замовників», – написав С.Арбузов, який очолює Міжвідомчу комісію з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств.

На думку Арбузова, викорінення рейдерства сприятиме і активна боротьба з корупцією: «Позитивна динаміка в цьому процесі очевидна. Як відомо, Європейський банк реконструкції та розвитку активно консультує український уряд у питаннях побудови ефективної системи по боротьбі з корупцією. І це тільки початок шляху».

У той же час, він зазначив, що зараз робота міжвідомчої комісії стане ефективнішою, ніж раніше – в неї включені міністри, а не їхні заступники, як було раніше. Це прискорить розробку і прийняття законодавчих, нормативних та організаційних заходів по боротьбі з рейдерством.

Крім боротьби з незаконним захопленням підприємств, уряд, за словами Арбузова, має намір розробити також чітку правову методику повернення раніше захоплених підприємств та активів бізнес-структур їх законним власникам.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я