додому Поточні новини США та Євросоюз на саміті G-8 оголосили про початок переговорів про створення...

США та Євросоюз на саміті G-8 оголосили про початок переговорів про створення зони вільної торгівлі

81

218 червня під час другого дня саміту G-8 прем`єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон, Президент США Барак Обама, президент Європейської Ради Герман Ван Ромпей та президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу оголосили про початок переговорів про створення трансатлантичної зони вільної торгівлі між Європейським Союзом і США.

Коментуючи початок переговорів, Д.Кемерон зауважив, що потенційна угода ”може принести 100 млрд. фунтів стерлінгів економіці ЄС, 80 млрд. фунтів стерлінгів економіці США та 85 млрд. фунтів стерлінгів решті світу”.

За словами Д.Кемерона, ”це близько 2 млн. додаткових робочих місць, більша номенклатура товарів за більш низькою ціною у наших магазинах. Ми говоримо про угоду, яка може стати найбільшою торговою угодою в історії, угодою, вплив від якої буде більшим за впливи від інших подібних угод, взятих разом”.

Створення трансатлантичної зони вільної торгівлі між США і ЄС означатиме зниження митних тарифів та зняття інших торговельних бар`єрів. За оцінками Єврокомісії, зона вільної торгівлі між США та Євросоюзом охопить 800 млн. осіб і дасть об`єднаній Європі 400 тис. нових робочих місць та забезпечить зростання ВВП на додаткові 0,5% щороку. Переговори планується завершити підписанням угоди у 2015 році

Перший раунд переговорів про трансатлантичне торговельне та інвестиційне партнерство США і Євросоюз проведуть 8 липня у Вашингтоні.

США та ЄС мають намір завершити переговори восени 2014 року. ЄС – до вересня 2014 року, коли відбудеться зміна складу Єврокомісії, США – до виборів Президента у листопаді 2014 року.

За розрахунками Мюнхенського дослідницького центру, угода про вільну торгівлю може скоротити торговельні потоки всередині Євросоюзу. Також у перспективі вона може підвищити рівень доходів на душу населення у США – на 13,4%, у ЄС – на 5%.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я