додому Блоги ПРО НЕПРАВИЛЬНІ РІШЕННЯ, ПОРАЗКУ ТА ПЕРЕМОГУ

ПРО НЕПРАВИЛЬНІ РІШЕННЯ, ПОРАЗКУ ТА ПЕРЕМОГУ

65

По інтернету зараз гуляє вислів Черчілля про американців під час Другої Світової, що “американці завжди приймають правильні рішення, але тільки після того як перепробують всі неправильні”. Схоже, що ця проблема притаманна не тільки американцям, а взагалі більшості людей та людських організованостей, в тому числі і сучасній Україні та українцям.

Проблема криється в людській поведінці, звичайні люди завжди до будь-якої проблеми приміряють “готове рішення”, протокол, шаблон, кейс, звичку з минулого, якщо не підходить одне, підставляють наступне. Такий спосіб добре працює в повільних світах, коли є час на перебирання варіантів, а функція адаптивності встигає за неквапливими зовнішніми змінами майже статичного та комфортного світу.

Однак цей підхід не працює в динамічних екстремальних умовах, в яких виникають активні зони невизначеності і хаосу. Для України це означає, що ми опинилися зараз в епіцентрі неправильних рішень, як своїх, так і чужих, як дружніх, так і ворожих. Звичний шаблонний імунітет не працює, адаптивність не встигає, потрібна мутабельність, а це принципово інші якості.

Війна не закінчиться поки не зміниться спосіб прийняття рішень. Поки що українсьве суспільство не готове до таких радикальних змін, бо не всі неправильні рішення ще прийняті і зберігається ілюзія надії. Нас ще очікують стратегічний тупик, стратегічна поразка і нарешті Перемога, довгоочікувана і справжня.

автор – Олександр ДУДКА-БУЛИГА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я